Lewandowski przemówił po blamażu w El Clasico. Krótko i dosadnie

Robert Lewandowski
FC Barcelona została rozbita przez Real Madryt

FC Barcelona została rozbita w finale Superpucharu Hiszpanii 1:4 przez Real Madryt. Jedyną bramkę dla Katalończyków zdobył Robert Lewandowski, który w mediach społecznościowych zabrał głos na temat tego meczu. Skierował krótki, ale bardzo dosadny komunikat w stronę kibiców.

Kolejny już raz w Arabii Saudyjskiej rozstrzygnęły się losy Superpucharu Hiszpanii. Kibice zgromadzeni na Al-Awwal Park w Rijadzie obserwowali świetne widowisko z udziałem dwóch potęg hiszpańskiej piłki. Real Madryt triumfował 13. raz w historii rozgrywek, ogrywając Barcelonę aż 4:1.

Bohaterem spotkania został Vinicius Junior, który zdobył trzy bramki - wszystkie w pierwszej połowie spotkania. Defensywa Katalończyków nie potrafiła znaleźć sposobu na powstrzymanie Brazylijczyka.

W 33. minucie - przy stanie 0:2 - nadzieję Barcelonie dał Robert Lewandowski. Polak huknął sprzed pola karnego i pokonał Andrija Łunina. Zrobiło się 1:2 i podopieczni Xaviego Hernandeza na powrót uwierzyli, że mogą powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie "Królewscy" okazali się jednak zbyt mocni.

Kilka godzin po zakończeniu meczu głos w mediach społecznościowych zabrał Robert Lewandowski. Polak skierował krótki, ale dosadny komunikat w stronę kibiców, których przeprosił za to, co drużyna pokazała w finałowym boju.

"Wynik nie do przyjęcia. Najszczersze przeprosiny dla wszystkich fanów Barcelony" - napisał Lewandowski.

Teraz piłkarze z Katalonii wrócą do domu. Już w czwartek zagrają natomiast na wyjeździe z Unionistas w ramach rozgrywek Copa del Rey.