Sensacja! Faworyt ME odpadł w grupie

Piłka ręczna

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych! Faworyci w trzech meczach zgromadzili zaledwie trzy punkty, a w decydującym meczu tylko zremisowali z Austrią 33:33.

Hiszpania rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy od wysokiej porażki z Chorwacją (29:39). Następnie ograła Rumunię (36:24) i w ostatniej kolejce zmierzyła się z Austrią w bezpośrednim spotkaniu o awans do kolejnej rundy.

Do przerwy Austria niespodziewanie prowadziła 17:15, a warto zaznaczyć, że nawet remis zapewniał im wyeliminowanie faworytów. Hiszpanie ruszyli do ataku po przerwie, a tuż przed końcem nawet prowadzili. Nie udało im się jednak utrzymać korzystnego wyniku.

Mecz zakończył się remisem 33:33, a to oznacza, że z grupy B awans wywalczyli Chorwacji (5 punktów) oraz Austriacy (4 punkty). Hiszpania (3 punkty) zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając tylko Rumunię (0 punktów).