Imponujące. Niezwykły wyczyn klubu selekcjonera i gwiazdy siatkarskiej kadry Polski

Stefano Lavarini, trener Fenerbahce Opet Stambuł i reprezentacji Polski siatkarek

W całej fazie grupowej Ligi Mistrzyń 2023/2024 drużyna Fenerbahce Opet Stambuł nie przegrała ani jednego seta. Tym samym, jak informuje serwis Volleyball.it, zespół prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego powtórzył rekordowe osiągnięcie siatkarek Igor Gorgonzola Novara z sezonu 2018/2019.

Aktualny mistrz Turcji w grupie C rywalizował z Grot Budowlanymi Łódź, niemieckim SC Poczdam oraz słoweńskim Calcitem Kamnik. Wygrał sześć na sześć spotkań, nie przegrywając ani jednej partii. Co więcej, w niemal wszystkich rozegranych setach zespół Lavariniego oraz liderki naszej drużyny narodowej Magdaleny Stysiak zwyciężał bardzo zdecydowanie.

Najbliżej pokonania Fenerbahce w pojedynczym secie były zawodniczki Grot Budowlanych. W pierwszej odsłonie spotkania rozegranego w Łodzi prowadziły 16:11 i 21:19, ale ostatecznie przegrały 24:26.

Jak podaje Volleyball.it, ten niezwykle rzadki wyczyn tureckiej ekipy jest powtórzeniem osiągnięcia Igor Gorgonzola Novara sprzed pięciu lat. Co ciekawe, włoski zespół, którego trenerem był wówczas Massimo Barbolini, również grał w grupie C i również miał wśród przeciwniczek drużynę Budowlanych Łódź (a poza tym RC Cannes i Minczankę Mińsk).

Dobrym prognostykiem dla klubu Lavariniego i Stysiak jest to, że po zakończeniu fazy grupowej z bilansem setów 18-0, siatkarki Igor Gorgonzola Novara wygrały całą Ligę Mistrzyń.