Popis atakującego. Dwa asy z rzędu rozstrzygnęły zaciętego seta w hicie PlusLigi (WIDEO)

Karol Butryn w meczu Aluronu CMC Warty Zawiercie z Asseco Resovią Rzeszów zagrał sześć asów serwisowych

Karol Butryn był bohaterem hitowego meczu 18. kolejki PlusLigi pomiędzy Aluronem CMC Wartą Zawiercie i Asseco Resovią Rzeszów (3:1). Atakujący "Jurajskich Rycerzy" zdobył w całym spotkaniu 24 punkty, z czego sześć zagrywką. Szczególne wrażenie zrobiły jego dwa punktowe serwisy w końcówce trzeciego seta, które rozstrzygnęły losy tej bardzo zaciętej partii.

30-letni siatkarz Aluronu i reprezentacji Polski był najlepiej punktującym graczem meczu. Atakował ze skutecznością 53 procent (17/32) i zanotował jeden blok, jednak największe wrażenie robiły jego potężne zagrywki. Wykonał ich w sumie aż 24 i, co rzadko się zdarza, miał w tym elemencie więcej zdobytych punktów (sześć), niż popełnionych błędów (pięć).

Serwisy Butryna miały największe znaczenie w trzeciej partii. Atakujący drużyny trenera Michała Winiarskiego wszedł w pole zagrywki przy wyniku 27:27 i dwoma kolejnymi potężnymi, a zarazem precyzyjnymi ciosami, których nie zdołał przyjąć gwiazdor Resovii TJ Defalco, dał swojej drużynie wygraną 29:27.

Po czwartym secie, wygranym przez gospodarzy 25:23, Butryn odebrał statuetkę dla MVP zawodów. To jego szóste takie wyróżnienie w obecnym sezonie - pod tym względem były gracz m.in. Indykpolu AZS-u Olsztyn, Asseco Resovii i GKS-u Katowice, jest numerem 1 w Pluslidze.

W rankingu najlepiej zagrywających bohater czwartkowego starcia w Zawierciu zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 36 asów. Prowadzi Mikołaj Sawicki z Trefla Gdańsk (44 asy) przed graczem Indykpolu AZS-u Olsztyn Moritzem Karlitzkiem (43).