Kamery pokazały team Sabalenki i się zaczęło. Białorusinka przyznała to wprost

Aryna Sabalenka obroniła tytuł mistrzowski w Australian Open. W finale Białorusinka nie dała szans Chince Qinwen Zheng, którą ograła 6:3, 6:2. Tuż po zakończeniu meczu wiceliderka światowego rankingu udzieliła zwyczajowego wywiadu na korcie. W pewnym momencie kamery pokazały członków jej teamu, a Sabalenka zdobyła się na interesujące wyznanie.

To nie był długi finał - rywalizacja zakończyła się po zaledwie 76 minutach. Sabalenka potwierdziła znakomitą formę na przestrzeni całego turnieju. Warto dodać, że przez blisko dwa tygodnie nie przegrała choćby jednego seta.

To pierwszy tegoroczny sukces Białorusinki, który zwiastuje pasjonującą rywalizację pomiędzy nią a Iga Świątek. Na razie to wciąż Polka prowadzi w rankingu WTA, ale przewaga znacząco stopniała.

Finał Australian Open: Sabalenka szczerze o swoim teamie

Po zakończeniu finału Australian Open Sabalenka podziękowała członkom swojego teamu. Kiedy zaczęła o nich mówić, kamery natychmiast pokazały adresatów słów tenisistki.

Wtedy Białorusinka zdobyła się na ciekawe wyznanie.

- Po finale w Brisbane (przegranym 0:2 z Jeleną Rybakiną - przyp. red.) wywarłam na swoim sztabie presję. Tym razem poszło nam lepiej - przyznała zawodniczka.

- Bez was nie odniosłabym tych wszystkich sukcesów. Ale wy beze mnie też nie bylibyście w tym miejscu - dodała na koniec z uśmiechem na twarzy.