Zrobiła to w finale Australian Open! Spore osiągnięcie

Spore osiągnięcie Qinwen Zheng na Australian Open

W finale Australian Open naprzeciwko siebie stanęły Qinwen Zheng i Aryna Sabalenka. Już po pierwszym secie pochodząca z Chin zawodniczka mogła pochwalić się sporym osiągnięciem.

W sobotę 27 stycznia na kort wybiegły Aryna Sabalenka i Qinwen Zheng, by zmierzyć się w finale Australian Open. Chinka po zakończeniu pierwszej partii mogła pochwalić się sporym osiągnieciem.

Według informacji podanych przez profil OptaAce na platformie X (wcześniej Twitter) Zheng w pierwszym secie meczu z wiceliderką światowego rankingu zaserwowała swojego 54. asa w tegorocznej edycji Australian Open. Według przekazanych informacji to najlepszy wynik w rywalizacji wielkoszlemowej w singlu kobiet od czasu występu Karoliny Pliskovej na US Open w 2021 roku. Czeszka podczas turnieju w Stanach Zjednoczonych zanotowała aż 64 asy serwisowe.

Mimo sukcesu Chinki ostatecznie tenisistka rodem z Białorusi wygrała finałowy mecz. Plasująca się na drugim miejscu w rankingu zawodniczka wygrała mecz 6:3, 6:2.