27 uderzeń! Wspaniała wymiana w finale Australian Open (WIDEO)

Świetna wymiana w finale Australian Open.

Jannik Sinner i Daniił Miedwiediew zmierzyli się w finale tegorocznej edycji Australian Open. W piątym secie tego pojedynku doszło do wymiany, która zachwyciła fanów zgromadzonych na trybunach Rod Laver Arena.

Tegoroczny finał Australian Open na pewno zostanie w pamięci tenisowych kibiców na długo. W niedzielę 28 stycznia naprzeciwko siebie stanęli Jannik Sinner i Daniił Miedwiediew. Po dwóch wygranych setach wydawało się, że Rosjanin bez większych problemów przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mimo to zawodnik rodem z Włoch był w stanie wrócić do gry. W piątym secie rywalizacji doszło do niecodziennej wymiany, w której tenisiści wymienili aż 27 uderzeń. Warto zaznaczyć, że w tym momencie pojedynek trwał już ponad trzy godziny. Nagranie z akcji zostało opublikowane w mediach społecznościowych Australian Open.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Sinner. Włoch wygrał finał 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 i tym samym zapewnił sobie pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze.