Kontuzjowany emeryt wróci, by ratować kadrę? Poważne problemy przed ważnym meczem

Tenis
Kontuzjowany emeryt wróci, by ratować kadrę? Poważne problemy przed ważnym meczem
Fot. Instagram/tennisacademy_zemljagrega
Grega Żemlja, który zakończył karierę w 2017 roku, może zagrać w Pucharze Davisa

Tenisowa reprezentacja Słowenii zmierzy się w najbliższy weekend (2-4 lutego) z Chinami w meczu o pozostanie w Grupie Światowej II Pucharu Davisa. Całkiem możliwe, że w Azji na kort będzie musiał wyjść... borykający się z problemami zdrowotnymi emeryt!

Pewniakiem Słoweńców na rywalizację w Pucharze Davisa był Bor Artnak, drugi najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP tenisista z tego kraju. Zajmujący w światowym zestawieniu 487. miejsce 19-latek nie będzie jednak mógł wystąpić ze względu na problemy wizowe, przez które nie dostał zgody na przylot do Chin. Zgodnie z przepisami, rolę czwartego zawodnika Słowenii przejmie teraz kapitan kadry. Sęk w tym, że Grega Żemlja pożegnał się z zawodowym tenisem z powodu odnawiających się kontuzji... już w 2017 roku! Od tamtego czasu pełnił jedynie rolę trenera tamtejszej reprezentacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczere słowa polskiego tenisisty. "Tego najbardziej potrzebuję po rocznej przerwie w startach"

 

Słoweński Związek Tenisowy nie podał jeszcze, czy Grega Żemlja faktycznie wystąpi w tym spotkaniu, czy jedynie pozostanie na liście zgłoszonych zawodników, ale niewykluczone, że sytuacja zmusi go do pojawienia się po raz pierwszy od siedmiu lat na korcie. Blaż Rola, lider słoweńskiej kadry i najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP tenisista z tego kraju (443. miejsce), narzekał ostatnio na problemy zdrowotne.

 

- Warunki do pracy są dobre. Chińscy organizatorzy naprawdę się starają. Nadal mamy pewne problemy ze względu na jetlag, ale atmosfera w reprezentacji jest dobra, mimo nieobecności Bora Artnaka. Blaż Rola, nasz najlepszy zawodnik, skarżył się na ból kolana i jeszcze nie wiem, czy będzie mógł wystąpić, ale wierzę w to, że będzie gotowy na weekendowe mecze - powiedział w rozmowie z portalem Żurnal24 Grega Żemlja.

 

Poza Żemlją i Rolą, w drużynie Słowenii na mecz Pucharu Davisa z Chinami są jeszcze 20-letni Sebastian Dominko (w rankingu ATP sklasyfikowany na 1107. pozycji) oraz jeszcze młodszy, bo zaledwie 18-letni Marić Kriżnik, plasujący się w światowym zestawieniu na 1274. miejscu.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie