Niezwykła relacja Sabalenki z inną tenisistką. "Kocham tę dziewczynę"

Tenis
Niezwykła relacja Sabalenki z inną tenisistką. "Kocham tę dziewczynę"
fot. PAP/instagram
Aryna Sabalenka przyjaźni się z Paulą Badosą

Aryna Sabalenka to jedno z najgorętszych nazwisk w tenisowym świecie. Białorusinka obroniła ostatnio mistrzowski tytuł w Australian Open. Podkreśla jednak, że dziś jest zupełnie inną osobą niż wcześniej.

Sabalenka świetnie rozpoczęła tegoroczną rywalizację, w cuglach wygrywając pierwszy z turniejów wielkoszlemowych - Australian Open. W finale nie dała szans Qinwen Zheng, a w całej rywalizacji nie straciła nawet seta. Iga Świątek odpadła z turnieju w trzeciej rundzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kontuzjowany emeryt wróci, by ratować kadrę? Poważne problemy przed ważnym meczem

 

Jak podkreśla sama Sabalenka, znacząco uległy poprawie jej relacje z ludźmi. Nauczyła się je budować, a do tego stała się bardziej otwarta na ludzi. Pomogła jej w tym jej przyjaciółka z kortu - Paula Badosa.

 

- Cieszę się, że udało mi się zbudować kilka przyjaźni, na przykład z Paulą, ponieważ wcześniej byłam bardzo zamknięta i bałam się otworzyć przed ludźmi. Cieszę się, że mam taką przyjaciółkę jak Paula. Ona jest najlepsza. Kocham tę dziewczynę. Myślę, że jesteśmy do siebie podobne - mówiła Białorusinka w rozmowie z WTA.

 

Zmiany nie były dla wiceliderki światowego rankingu łatwe. Trudna przeszłość dała się jej we znaki i spowodowała, że tenisistka wycofała się z wielu sfer życia. 

 

- Naprawdę jestem dość zamkniętą osobą. Przeszłam przez trudne sytuacje w życiu i dlatego stałam się taka zamknięta. To właśnie mam na myśli, kiedy mówię, że jestem teraz bardziej otwarta - dodała Sabalenka.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie