Wspaniała wiadomość dla Huberta Hurkacza! Czy w jego ślady pójdzie Iga Świątek?

Iga Świątek

Hubert Hurkacz zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie w Paryżu! Polski tenisista dokonał tego występując w meczu Pucharu Davisa, gdzie pokonał Uzbeka - Siergieja Fomina. Wrocławianin spełnił tym samym niezbędny warunek dwukrotnego występu w kadrze narodowej w rozgrywkach międzynarodowych.

Hubert Hurkacz może już szykować się na igrzyska olimpijskie w Paryżu! Polski tenisista zapewnił sobie udział w prestiżowej imprezie występując w piątkowym spotkaniu Polska - Uzbekistan w Pucharze Davisa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Błyskawiczne zwycięstwo Huberta Hurkacza! Świetna inauguracja Pucharu Davisa


W turnieju olimpijskim tenisistów, gdzie ogromne szanse ma również uwielbiająca paryskie korty Iga Świątek, zagra 56 najlepszych zawodniczek i zawodników wyłonionych na podstawie rankingu prowadzonego od turnieju Roland Garros. Polska, podobnie jak inne państwa, będzie mogła wystawić po czterech reprezentantów, ale muszą oni spełnić jeszcze jeden warunek poza wysokim miejscem w klasyfikacji.


Mowa o dwukrotnym występie w reprezentacji podczas międzynarodowych rozgrywek. Hurkacz zagrał już w United Cup na przełomie roku, a w piątek wystąpił w pierwszym spotkaniu Pucharu Davisa. Polak pewnie pokonał Uzbeka - Siergiej Fomina 6:2, 6:1, więc kwalifikacja olimpijska nie jest dla niego jedyną dobrą wiadomością tego dnia.


Inną sprawą jest aktualny ranking olimpijski, gdzie Polak zajmuje wysokie 7. miejsce, gwarantując sobie tym samym występ w kadrze podczas turnieju. Tym samym Hurkacz będzie jedną z nadziei na medal.


Co zatem z Igą Świątek, która jako trzykrotna triumfatorka French Open, a także pierwsza rakieta świata, jeszcze nie ma zapewnionego udziału w igrzyskach? Polka będzie musiała, podobnie jak Hurkacz, wystąpić w żeńskim odpowiedniku Pucharu Davisa - Billie Jean King. Runda kwalifikacyjna rozpocznie się 12 kwietnia.

Skrót meczu Hubert Hurkacz - Siergiej Fomin:

 

Piotr Iwańczyk/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie