Pięć punktów w kwarcie! Trefl wypuścił z rąk pewne zwycięstwo

Koszmarna skuteczność Trefla w czwartej kwarcie sprawiła, że ekipa z Sopotu straciła zwycięstwo w meczu z Czarnymi

Icon Sea Czarni Słupsk gonili wynik przez większą część spotkania, ale ostatecznie dzięki rewelacyjnej ostatniej kwarcie pokonali Trefla Sopot 74:65 w 20. kolejce ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż bardzo aktywny był Jarosław Zyskowski. Dzięki niemu, a także po rzutach Austona Barnesa i Aarona Besta goście utrzymywali się na prowadzeniu. W pewnym momencie kolejna akcja Barnesa oznaczała dziewięć punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 12:19.

W drugiej kwarcie bardzo dobrze radził sobie Andy Van Vliet, a Trefl ciągle utrzymał się na prowadzeniu. Starał się to zmieniać Benas Griciunas, ale dopiero późniejsze trafienia Michaela Caffeya zbliżyły gospodarzy na cztery punkty. Ostatecznie po kolejnych rzutach Zyskowskiego i Van Vlieta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Mantasa Cesnauskisa zbliżył się ponownie na trzy punkty dzięki zagraniu Michała Michalaka, ale szybkie odpowiedzi Benedeka Varadiego i Aarona Besta szybko dawały sporo spokoju przyjezdnym. Po trójce w kontrze Besta różnica wzrosła do 14 punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 49:60.

Kolejną część meczu słupszczanie rozpoczęli od rewelacyjnej serii 12:0 i po zagraniach Donatasa Sabeckisa wychodzili na prowadzenie! Ekipa trenera Żana Tabaka przełamała się dopiero po ponad czterech minutach rzutem wolnym Paula Scruggsa. Spotkanie się zdecydowanie wyrównało. Na około 40 sekund przed końcem po rzutach wolnych Michalaka słupszczanie byli lepsi o pięć punktów. W końcówce Trefl nie był już w stanie odmienić losów spotkania, mając jednocześnie ogromne problemy w ofensywie. Icon Sea Czarni zwyciężyli ostatecznie 74:65.

Po 14 punktów dla gospodarzy rzucili Michael Caffey i Michał Michalak. Jarosław Zyskowski zdobył dla gości 14 punktów i 4 zbiórki.