Polska górą w meczu Pucharu Davisa! Zaskakujące problemy Hurkacza i Zielińskiego

Zwycięstwo Zielińskiego i Hurkacza w Pucharze Davisa

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński pokonali duet Siergiej Fomin - Khumoyun Sultanov 7:6 (7:1), 6:4. Dzięki temu triumfowi Polska zapewniła sobie zwycięstwo w meczu z Uzbekistanem w Pucharze Davisa. Skrót meczu w załączonym materiale wideo.

Wielu ekspertów uważało, że Hurkacz i Zieliński bez większych problemów poradzą sobie z rywalami. Mimo to tenisiści z Uzbekistanu sprawili sporą niespodziankę. Już w trzecim gemie przełamali oponentów. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo już po chwili Biało-Czerwoni doprowadzili do wyrównania.

Żadna z par nie była w stanie odskoczyć rywalom. Przez to o wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, w którym lepsi okazali się Polacy (7:1).

Hurkacz i Zieliński w kolejnej partii byli już bardziej stanowczy na korcie. Szybko wygrali gema serwisowego przeciwników, dzięki czemu zapewnili sobie prowadzenie. Chociaż zawodnicy z Uzbekistanu próbowali odrobić wynik, to podopieczni Mariusza Fyrstenberga nie dali odebrać sobie zwycięstwa w drugim secie.

Polska wygrała mecz z Uzbekistanem w Pucharze Davisa 4:0. Warto przypomnieć, że wcześniej podczas tej rywalizacji w meczach singlowych zwyciężyli Hubert Hurkacz i Maks Kaśnikowski. Natomiast w sobotę triumfował także Kamil Majchrzak.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński - Siergiej Fomin/Khumoyun Sultanov 7:6 (7:1), 6:4