Porażka Legii Warszawa w hicie kolejki

Legia Warszawa przegrała z Arged BM Stalą w hicie 20. kolejki ORLEN Basket Ligi

W hicie 20. kolejki ORLEN Basket Ligi Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 96:88.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni - po trafieniach Davida Brembly'ego i Arunasa Mikalauskasa szybko uciekali nawet na siedem punktów. Odpowiadał na to Christian Vital, a po późniejszej trójce Raya Cowelsa Legia przegrywała już tylko punktem. Szybko szansę na debiut w zespole z Ostrowa otrzymał Laurynas Beliauskas i po jego rzucie po 10 minutach było 20:25.

Od początku drugiej kwarty Arged BM Stal pokazywała twardą defensywę, a dzięki zagraniom Nemanji Djurisicia miała nawet 11 punktów przewagi. Straty odrabiali głównie Vital oraz Loren Jackson. Po kolejnej kontrze tego pierwszego gospodarze zbliżyli się na punkt! Ostrowianie nie pozwolili jednak na nic więcej. M. in. dzięki Beliauskasowi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:45.

Trzecią kwartę od trzech trójek rozpoczął Christian Vital, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wychodził na prowadzenie. Podobne trafienia Laurynasa Beliauskasa i Aigarsa Skele dość szybko ponownie zmieniały sytuację. Później trójki dokładał także Arunas Mikalauskas - po kolejnym takim rzucie różnica na korzyść gości wzrosła do 10 punktów! Po 30 minutach było 59:70.

W kolejnej części meczu bardzo aktywni byli Aric Holman i Marcel Ponitka, ale nie wystarczało to do zmniejszania strat. Ekipa trenera Andrzeja Urbana z kolei całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po akcji wykończonej przez Nemanję Djurisicia przewaga wynosiła nawet 18 punktów. Ostatecznie Arged BM Stal zwyciężyła 96:88.

Najlepszym zawodnikiem gości był Arunas Mikalauskas z 26 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. Christian Vital rzucił dla gospodarzy aż 43 punkty!