Bartosz Kurek znów zwycięski. Wspaniała seria trwa

Bartosz Kurek w barwach reprezentacji Polski

Japońska drużyna Bartosza Kurka wciąż niepokonana w 2024 roku. W sobotnim meczu V League Wolfdogs Nagoya bez straty seta pokonali ekipę Toray Arrows i przedłużyli zwycięską serię do dziewięciu spotkań. Polski atakujący zdobył dla swojego zespołu 13 punktów.

W rozegranym w Toyoda Gosei Memorial Gymnasium Wolfdogs pewnie zwyciężyli 3:0 - w setach do 20, 22 i 19. Kurek już tradycyjnie był najlepiej punktującym graczem aktualnych mistrzów Japonii. W ataku miał 47,8 procent skuteczności (11/23), zapisał na swoim koncie jeden punktowy blok i jednego asa serwisowego.

Dla ekipy z Nagoi to dziewiąta kolejna ligowa wygrana. Od początku roku Wolfdogs pokonali kolejno w dwumeczach zespoły Tokyo Great Bears, JTEKT Stings, Osaka Sakai Blazers i VC Nagano. Po raz ostatni przegrali 24 grudnia z Suntory Sunbirds. W niedzielę zmierzą się z Toray Arrows po raz drugi.

Zespół kapitana reprezentacji Polski w tabeli V League zajmuje trzecie miejsce (19 zwycięstw, 6 porażek). Dzięki ostatniemu zwycięstwu ma w dorobku tyle samo punktów, co wicelider Suntory Sunbirds (20 zwycięstw, 5 porażek). Zdecydowanym liderem jest drużyna Panasonic Panthers, która z 25 spotkań wygrała 24 i ma nad Suntory oraz Wolfdogs 14 punktów przewagi.

Kurek jest obecnie piątym najlepiej punktującym graczem ligi - do tej pory zdobył 503 punkty. W klasyfikacji prowadzi Węgier Krisztian Padar z Toray Arrows (596 punktów), który sobotni mecz z Wolfdogs zakończył z piętnastoma punktami.