Popis bramkarza Realu w Lidze Mistrzów! "Królewscy" z cennym zwycięstwem

Real Madryt nieznacznie przybliżył się do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali na wyjeździe RB Lipsk 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla "Los Blancos" strzelił Brahim Diaz. Kluczową rolę w wygranej Realu odegrał Andrij Łunin, który świetnymi interwencjami kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą bramki. Skrót meczu RB Lipsk - Real Madryt w załączonym materiale wideo.

Po raz pierwszy w tym meczu piłka zatrzepotała w siatce w drugiej minucie gry. Wstrzeloną w pole karne futbolówkę uderzeniem głową do bramki skierował Benjamin Sesko. Powtórki jednak pokazały, że jeden z graczy RB Lipsk utrudniał interwencję Łuninowi. Ten zawodnik był na pozycji spalonej. Po konsultacji z VAR uznał, że gol nie został strzelony prawidłowo.

Sesko ponownie mógł wpisać się na listę strzelców w 10. minucie gry. Jego strzał obronił jednak ukraiński golkiper Realu. Później nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie wypracować wyraźnej optycznej przewagi. Ostatecznie obie ekipy zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

"Królewscy" wyszli na prowadzenie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry. Indywidualną akcją popisał się Brahim Diaz. Pomocnik Realu popisał się widowiskowym rajdem z piłką, uwolnił się spod opieki obrońców i efektownym strzałem pokonał Petra Gulacsiego. Dwie minuty później podopieczni Marco Rose mogli doprowadzić do wyrównania. Uderzał Dani Olmo, ale dobrze ustawiony był Łunin.

Gospodarze nadal szukali sposobu na zdobycie bramki na 1:1. W 71. minucie gry Olmo ponownie został powstrzymany przez Łunina. Real odpowiedział akcją Viniciusa, który trafił jednak w słupek. Niespełna 10 minut później ekipa z Niemiec w ciągu minuty miała dwie świetne szanse na zdobycie bramki. Najpierw strzelał Xavi Simons, a potem Sesko. W obu przypadkach znakomicie interweniował świetnie dysponowany tego dnia Łunin. Ukrainiec ponownie uratował swój zespół cztery minuty później. Tym razem odbił uderzenie Amadou Haidary.

Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie. Real utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka. Rewanż zostanie rozegrany 25 lutego w Madrycie.