Wielka zmiana w ME siatkarek! Gdzie zagrają Polki?

Siatkówka
Wielka zmiana w ME siatkarek! Gdzie zagrają Polki?
fot. CEV
Polskie siatkarki zagrają w ME U18, które zostaną rozegrane w Grecji i Rumunii.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) dokonała zmiany gospodarza mistrzostw Europy U18 siatkarek. Początkowo turniej miały organizować Cypr oraz Grecja, ale ostatecznie miejsce Cypru w roli współgospodarza zajmie Rumunia.

Mistrzostwa Europy U18 siatkarek zostaną rozegrane w dniach 1–13 lipca 2024. Zagra w nich 16 reprezentacji. Siedem drużyn ma już zapewniony awans, obok gospodyń (Grecja, Rumunia), są to Belgia, Chorwacja, Finlandia, Polska oraz Turcja. Turnieje kwalifikacyjne, które wyłonią dziewięć pozostałych reprezentacji zaplanowano na kwiecień.

 

Zobacz także: Terminarz siatkarskich turniejów w 2024 roku. Kiedy gra reprezentacja Polski?

 

Spotkania ME U18 zostaną rozegrane w Heraklionie na Krecie oraz w rumuńskim mieście Blaj, gdzie w ubiegłym roku otwarto nową halę sportową. Szesnaście drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów, a po dwie najlepsze z każdej z grup uzyskają awans do półfinału.

 

Polskie siatkarki awans do finałów mistrzostw Europy U18 wywalczyły podczas mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA). Turniej rozegrano w listopadzie 2023 roku w Dyneburgu na Łotwie. Drużyna, którą prowadzi trener Marcin Orlik w sześciu meczach odniosła komplet zwycięstw.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Iran - Holandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie