Bartosz Kurek podpisał kontrakt! Znamy szczegóły

Siatkówka
Bartosz Kurek podpisał kontrakt! Znamy szczegóły
fot. Cyfrasport
Bartosz Kurek podpisał kontrakt! Znamy szczegóły

Wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do końca sagi transferowej z udziałem Bartosza Kurka. Polski siatkarz miał już podpisać kontrakt z nowym klubem.

O wszystkim poinformował "Przegląd Sportowy". Niespodzianki nie ma, gdyż medialne doniesienia od dawna łączą Kurka z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć przedstawiciel klubu w rozmowie z Polsatsport.pl stwierdził, że nie będzie komentował ruchów transferowych przed następnym sezonem, to praktycznie wszyscy huczeli już o tym hicie transferowym.

 

Zobacz także: Skra Bełchatów zmieni trenera? Padło głośne nazwisko

 

Teraz dowiedzieliśmy się, że Kurek ma podpisać dwuletni kontrakt z wicemistrzem Polski. Wysokość jego kontraktu nie jest znana, ale mówi się, że wynagrodzenie będzie porównywalne do tych z Japonii czy Turcji. "Przegląd Sportowy" dodał też, że dla Kurka pensja nie była kluczowa przy podjęciu decyzji.

 

Polak od 2020 roku był siatkarzem Wolf Dogs Nagoya. Wcześniej występował w m.in. Vero Volley Monza, Onico Warszawa, Stoczni Szczecin, Ziraacie Bankasi Ankara czy PGE Skrze Bełchatów. Do Kędzierzyna-Koźla wróci po 16. latach.

 

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie