Hokejowa Liga Mistrzów zakończona. Znamy zwycięzcę

Geneve Servette wygrało Hokejową Ligę Mistrzów.

Pierwszy raz w historii Hokejowej Ligi Mistrzów w finale zagrał szwajcarski zespół i zaliczył udany debiut - od razu zdobył najważniejsze trofeum.

Finałowe starcie odbyło się w Genewie. W hali Patinoire des Vernets ekipa Geneve Servette zmierzyła się z wicemistrzem Szwecji Skellefta AIK. Servette już w pierwszej tercji wypracowało prowadzenie 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Eliot Berthon, Sakari Manninen oraz Daniel Winnik. Dla przyjezdnych celnym trafieniem popisał się Martins Dzierkals.

W drugiej tercji odnotowano tylko kary mniejsze, w tym dla Winnika za atak kijem trzymanym oburącz. W ostatniej, trzeciej tercji wynik na 3:2 ustanowił Anton Heikkinen. Zawodnicy Skellefta AIK nie zdołali już wyrównać i przegrali finał Ligi Mistrzów z zespołem debiutującym w rozgrywkach.