Niespodzianka! Drużyna ze Szwajcarii górą w starciu z Grot Budowlanymi

Mateusz TudekSiatkówka

Ekipa Grot Budowlanych Łódź dość niespodziewanie przegrała pierwszy mecz półfinałowy Pucharu CEV z Viteos Neuchatel UC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem szwajcarskiego zespołu 3:1 (17:25, 25:21, 28:26, 25:22). Warto podkreślić, że polski zespół był na papierze wyraźnym faworytem tego starcia. Rewanż zostanie rozegrany 27 lutego.

Pierwszy set stanowił demonstrację możliwości łodzianek. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które potem systematycznie powiększały. W szczytowym momencie miały nad rywalkami 11 punktów przewagi. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się rezultatem 25:17.

Na początku drugiej odsłony rywalizacji wiele wskazywało na to, że ten set również padnie łupem podopiecznych Macieja Biernata. Ekipa Grot Budowlanych prowadziła w pewnym momencie 10:3. Z czasem jednak do głosu zaczęła dochodzić drużyna ze Szwajcarii. Siatkarki z Neuchatel popisały się imponującą serią punktów i doprowadziły do wyrównania. Następnie wyszły na prowadzenie, które później powiększyły w końcówce partii. Finalnie przyjezdne wygrały ją 25:21.

Rywalizacja w trzecim secie była najbardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Stało się jasne, że zwyciężczynie tego seta wyłoni gra na przewagi. W jej trakcie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Neuchatel, które wygrały 28:26 i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1.

Przebieg czwartej odsłony był podobny do tego, co oglądaliśmy w trzecim secie. Tyle, że przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie i na przestrzeni całej partii utrzymywały niewielką przewagę nad rywalkami. Wyjątek stanowił moment, kiedy polska ekipa wyszła na prowadzenie 17:16. To trwało jednak tylko chwilę. Drużyna ze Szwajcarii ponownie zaczęła bardziej regularnie punktować, co przełożyło się na wygraną w secie 25:22 i w całym meczu 3:1. Rewanż zostanie rozegrany 27 lutego w Neuchatel.

Grot Budowlani Łódź - Viteos Neuchatel UC 1:3 (25:17, 25:21, 28:26, 25:22)