Konflikt w kadrze skoczków narasta. Zdecydowana reakcja trenera

Zimowe
Konflikt w kadrze skoczków narasta. Zdecydowana reakcja trenera
Fot. PAP
Alexander Stoeckl nie poprowadzi Norwegów podczas konkursów w Oberstdorfie.

Szkoleniowiec norweskich skoczków Alexander Stoeckl i szef tej dyscypliny w krajowej federacji narciarskiej Clas Brede Brathen nie pojawią się na zawodach Pucharu Świata w Obersdorfie z powodu konfliktu panującego w kadrze.

Przyczyną konfliktu jest list skoczków do federacji narciarskiej (NSF), w którym wykazali niezadowolenie z pracy trenera i potrzebę natychmiastowego zbudowania nowego zespołu z innymi osobami.

 

Stoeckl, który jeszcze w poniedziałek po rozmowie ze skoczkami zapowiadał, że będzie w Obersdorfie wyjaśnił, że podjął decyzję sam, lecz zdaniem norweskich mediów naciskała na niego NSF, która wcześniej wstrzymała jego wyjazd na zawody PŚ w Lake Placid i Sapporo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna wielka impreza w Gdańsku! "Stać nas na miejsce w czołowej dziesiątce"

 

Trener wyjaśnił, że w obecnej i nieoczekiwanej dla niego sytuacji, której nie rozumie, czuje się zmęczony i potrzebuje spokoju, więc najprawdopodobniej nie będzie go na następnych zawodach, a może nawet do końca sezonu. "Będę nieobecny na czas nieokreślony” - podkreślił.

 

”Muszę odpocząć psychicznie, ochłonąć i zebrać myśli” - powiedział dziennikowi ”Nettavisen”.

 

Brathen podał się do dymisji już w styczniu po 20 latach pracy w NSF i zakończy ją, a także wszelką działalność w federacji, wraz z końcem sezonu.

 

Stoeckl prowadzi Norwegię od 2011 roku. Jego obecny kontrakt podpisany w maju 2022 wygasa dopiero po zimowej olimpiadzie we Włoszech w 2026 roku.

 

Jak ujawnił kanał telewizji NRK, austriacki szkoleniowiec otrzymał przed tygodniem od NSF propozycję rozpoczęcia negocjacji dotyczących zakończenia pracy z reprezentacją i warunków odprawy, lecz odmówił i wynajął adwokata.

 

Skład Norwegii na PŚ w Obersdorfie to Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Kristoffer Eriksen Sundal, Robin Pedersen i Sindre Ulven Joergensen.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie