Sukces Polaków! Wygrali decydujący mecz i wywalczyli awans

E-sport
Sukces Polaków! Wygrali decydujący mecz i wywalczyli awans
Copyright: Adela Sznajder, ESL FACEIT Group

Drużyna Counter Strike'a 2 ENCE wystąpi w prestiżowym turnieju rangi Major w Kopenhadze. Ekipa złożona z czterech polskich graczy i jednego Duńczyka wywalczyła prawo gry w imprezie dzięki zwycięstwu nad zespołem Astralis 2:0.

Dwa tygodnie temu ENCE sprawiło bardzo przyjemną niespodziankę i zostało pierwszą "polską" drużyną od 2016 roku, która wywalczyła awans do fazy play-off najważniejszego turnieju esportowego rozgrywanego w naszym kraju, Intel Extreme Masters w Katowicach. W ćwierćfinale, mimo wsparcia kilku tysięcy kibiców w "Spodku", nie sprostało jednak Team Falcons.

 

ZOBACZ TAKŻE: Było tak blisko! Szaleńcza pogoń polskiej sensacji bez happy-endu

 

Teraz Kacper "Kylar" Walukiewicz, Aleksander "hades" Miśkiewicz, Krzysztof "Goofy" Górski, Paweł "dycha" Dycha, Lukas "gla1ve" Rossander oraz ich polski trener Jakub "kuben" Gurczyński osiągnęli wspólnie kolejny sukces - poprzez turniej RMR awansowali na PGL Major Kopenhaga 2024.

 

Polsko-duński skład grający pod szyldem fińskiej organizacji rozpoczął kwalifikacje do Majora bardzo źle - od porażki 0:13 z mistrzami IEM-u Katowice, Team Spirit. W kolejnym spotkaniu ENCE pokonało Guld.E 13:6, a następnie po dramatycznej walce i dogrywce wygrało z GamerLegion 16:14.

 

W swoim czwartym meczu RMR-a Polacy i Duńczyk na dystansie dwóch map zdecydowanie przegrali z wiceliderami rankingu HLTV Vitality 0:2 (6:13, 4:13) co spowodowało, że decydujące dla ich awansu na Majora było piąte starcie - z duńską formacją Astralis. Przeciwko byłej drużynie "gla1ve'a" ENCE zaprezentowało się znakomicie - na mapie Vertigo zwyciężyło 13:6, na Anciencie 13:9, całe spotkanie wygrało 2:0 i mogło cieszyć się ze zdobycia prawa gry w marcowym turnieju w Kopenhadze.

 

Przeciwko Astralis świetnie spisał się "Kylar", który zakończył mecz z bilansem +15 (35 eliminacji, 20 razy wyeliminowany). Bardzo dobrze grał również snajper ENCE "hades", który zagrał na +12 (34-22).

 

PGL Major Kopenhaga 2024 zostanie rozegrany w dniach 17-31 marca. Wezmą w nim udział 24 zespoły. Pula nagród w Danii wynosi 1,25 miliona dolarów, z czego aż 500 tysięcy przypadnie zwycięzcom.

 

Zawodnicy i trener ENCE to nie jedyni Polacy, jakich zobaczymy w duńskim Majorze. Awans wywalczyły także drużyny G2 Esports i FaZe Clan, z polskimi legendami CS-a w roli trenerów - szkoleniowcem pierwszej z wymienionych ekip jest Wiktor "TaZ" Wojtas, drugiej Filip "NEO" Kubski. W Kopenhadze zagra także zespół MOUZ, z Kamilem "siuhym" Szkaradkiem w składzie.

 

W rankingu HLTV ENCE zajmuje obecnie 10. miejsce. Prowadzi w nim FaZe Clan, MOUZ jest notowane na 4. pozycji, G2 Esports na piątym.

Grzegorz Wojnarowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie