Wyrok zapadł! Dani Alves skazany przez sąd za napaść na tle seksualnym

Piłka nożna
Wyrok zapadł! Dani Alves skazany przez sąd za napaść na tle seksualnym
Fot. PAP
Wyrok zapadł! Dani Alves skazany przez sąd za napaść na tle seksualnym

Dani Alves został uznany winnym napaści na tle seksualnym. Sąd Okręgowy w Barcelonie skazał byłego piłkarza na karę czterech i pół roku więzienia. Przypomnijmy, że Brazylijczyk przebywał w areszcie od stycznia zeszłego roku.

Jak informuje "Mundo Deportivo", prokurator domagał się dla 40-latka dziewięciu lat więzienia, z kolei oskarżyciel prywatny oczekiwał maksymalnego wymiaru kary, czyli 12 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie sąd zdecydował, że Alves spędzi w więzieniu najbliższe cztery i pół roku. Ponadto przez pięć lat będzie na zwolnieniu warunkowym i przez dziewięć i pół roku nie będzie mógł zbliżać się do ofiary. Jednocześnie będzie musiał zapłacić odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy euro oraz pokryć koszty sądowe. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski vs SSC Napoli. Jak zagrał w meczu Ligi Mistrzów? (WIDEO)

 

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2022 roku w dyskotece Sutton w Barcelonie. Alves miał dopuścić się gwałtu na młodej kobiecie. Niedługo po zajściu trafił do aresztu, gdzie oczekiwał na proces. Biuro komunikacji Sądu Najwyższego w Katalonii przekazało, że w orzeczeniu sąd uznał, iż ofiara nie wyraziła zgody na stosunek. Ponadto proces wykazał, że winę Brazylijczyka potwierdzają nie tylko zeznania kobiety, ale również inne, niezależne dowody. 

 

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach media obiegły niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia 40-latka. W programie "Fiesta" jeden z osadzonych zdradził, że Alves źle znosi pobyt za kratkami, a władze więzienia obawiają się, że były piłkarz może targnąć się na swoje życie. Dlatego zastosowały wobec niego tzw. "protokół samobójczy". 

 

Piłkarska kariera Alvesa obfitowała w liczne sukcesy. Z Barceloną, której zawodnikiem był w latach 2008-2016, wygrał wszystko, co można było wygrać w piłce klubowej. Do tego dołożył mistrzostwa Włoch i Francji z Juventusem i PSG. Natomiast z reprezentacją Brazylii dwukrotnie triumfował w Copa America, a do tego dołożył złoto igrzysk olimpijskich. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie