Iga Świątek rzadko to robi! Tak zareagowała w drugim secie

Iga Świątek

Iga Świątek przyzwyczaiła i siebie, i fanów do komfortowych zwycięstw. W piątkowym półfinale turnieju WTA w Dubaju jej rywalka postawiła poprzeczkę bardzo wysoko.

Anna Kalinska przegrywała w pierwszej partii 2:4, lecz zdołała najpierw wyrównać, a następnie wygrać seta 6:4. Na początku drugiego seta Rosjanka bardzo szybko przełamała naszą zawodniczkę, wychodząc na prowadzenie 1:0.

Kalinskiej wychodziło niemalże wszystko, a to powodowało frustrację u Świątek. Polka przegrała aż sześć gemów z rzędu, co zwykle jej się nie przytrafia. W trakcie drugiego seta zobaczyliśmy też coś, czego zwykle nie oglądamy z udziałem polskiej zawodniczki. Świątek po jednej z akcji rzuciła rakietą.

Wielu fanów było zaskoczonych takim zachowaniem liderki światowego rankingu, gdyż jest to rzadkość w jej repertuarze.