"Jakub Mensik show". Po tej akcji Czecha pod wrażeniem był nawet prezes PSG! (WIDEO)

Jakub Mensik w trakcie turnieju Davis Cup

Jakub Mensik się nie zatrzymuje. Czech w czwartek pokonał faworyta turnieju w Dausze - Andrieja Rublowa a w piątek ograł w trzech setach Gaela Monfilsa. 18-latek awansował do finału turnieju, a serca kibiców kupił widowiskową grą i poczuciem humoru w wywiadach pomeczowych.

Jakub Mensik to największa rewelacja ostatnich tygodni w męskim tenisie. Czech znakomicie radzi sobie podczas turnieju w Dausze. Po zwycięstwie nad Gaelem Monfilsem 18-latek awansował do finału zmagań w stolicy Kataru.

Poza poczuciem humoru, którym Mensik "kupił" serca kibiców w Dausze, Czech znakomicie prezentuje się na katarskich kortach. W ćwierćfinale 116. tenisista rankingu ATP pokonał turniejową "jedynkę" - Andrieja Rublova. Na tym jednak nie poprzestał.

W półfinale 18-latek rywalizował z doświadczonym Gaelem Monfilsem. Czech wygrał pierwszego seta, ale w drugim Francuz odrobił stratę. Mimo wysokiej przegranej 1:6, trzeci set półfinału należał do Mensika, który rozbił rywala 6:3.

Ozdobą spotkania była widowiskowa akcja ze strony Czecha. W pierwszym gemie drugiego seta 18-latek kilkukrotnie musiał bronić piłek zagrywanych przez Monfilsa w okolice linii końcowej kortu. Ostatecznie po heroicznych wymianach Mensik sięgnął po punkt. Pod wrażeniem gry młodego tenisisty był nawet obecny na trybunach w Dausze, prezes Paris Saint Germain - Nasser Al-Khelaifi.