KSW Epic: Khalidov - Adamek. Karta walk. Kto walczy?

Sporty walki
KSW Epic: Khalidov - Adamek. Karta walk. Kto walczy?
Fot. PAP & Cyfrasport
KSW Epic: Khalidov - Adamek. Karta walk

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany pojedynek Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek. Dwie legendy sportów walki w Polsce zmierzą się na zasadach bokserskich. Na KSW Epic w Gliwicach dojdzie do kilku innych ciekawie zapowiadających się starć w różnych formułach. Oto karta walk gali KSW Epic: Khalidov - Adamek.

Dla pochodzącego z Czeczenii zawodnika będzie to pierwsza walka w boksie w karierze. Do tej pory Khalidov toczył pojedynki zawodowe w formule MMA, w której odnosił liczne sukcesy. Na swoim koncie ma tytuły mistrza KSW w kategorii średniej i półciężkiej. Łącznie w mieszanych sztukach walki wygrał 38 pojedynków. Teraz 43-latek stanie przed zupełnie nowym wyzwaniem. Po drugiej stronie klatki stanie jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii polskiego boksu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW Epic: Khalidov - Adamek. Relacja live i wyniki na żywo 

 

"Góral" z Gilowic wraca do walk po ponad pięcioletniej przerwie. Ostatnio w ringu rywalizował w październiku 2018 roku. Wówczas przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem. W zawodowym boksie Adamek stoczył łącznie 59 pojedynków. Był mistrzem IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz czempionem WBC w kategorii półciężkiej. W 2011 roku walczył również o tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Adamek ma już 47 lat, a mimo to zdecydował się podjąć wyzwanie starcia z Khalidovem. 

 

Na papierze faworytem wydaje się być "Góral". Walka odbędzie się w sprzyjającej mu formule, w której niegdyś był jednym z najlepszych zawodników na świecie. Nie brakuje jednak głosów, że Khalidov dysponuje argumentami, które mogą mu pozwolić przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Który z nich wyjdzie z tej potyczki jako wygrany? 

 

KSW Epic to nowy format gal polskiej organizacji. Podczas wydarzenia będą odbywały się pojedynki w różnych formułach walki. I tak Piotr Kacprzak i Adam Brysz zmierzą się w MMA w kimonach (pierwszy jako przedstawiciel brazylijskiego jiu-jitsu, drugi judo), Michał Królik i Vaclav Sivak zawalczą w muay thai w małych rękawicach, natomiast Phil De Fries i Josh Barnett stoczą bój na zasadach grapplingowych. 

 

Ważnym elementem KSW Epic będzie również turniej kategorii półciężkiej, który wyłoni nowego mistrza tej dywizji. W półfinałach zmierzą się Damian Piwowarczyk i Kleber Silva oraz Rafał Haratyk i Marcin Wójcik. Na tej samej gali dojdzie do starcia w tej samej wadze pomiędzy Ivanem Erslanem a Bogdanem Gnidko. Wygrany z tej potyczki będzie rezerwowym w turnieju. 

 

Łącznie w karcie walk znalazło się dziewięć pojedynków. 

KSW Epic: Khalidov - Adamek. Karta walk 

99 kg/218 lb: Mamed Khalidov - Tomasz Adamek [Boks]

 

93 kg/205 lb: TBD - TBD [Finał turnieju wagi półciężkiej] 

 

Open: Phil De Fries - Josh Barnett [Submission Fighting]

 

65,8 kg/145 lb: Michał Królik - Václav Sivak [Muay Thai w rękawicach do MMA]

 

120,2 kg/265 lb: Darko Stosić (19-6, 13 KO, 1 Sub) - Matheus Scheffel (17-10 1NC, 12 KO) [Zasady PRIDE]

 

93 kg/205 lb: Rafał Haratyk (17-5-2, 5 KO, 5 Sub) - Marcin Wójcik (19-8, 11 KO, 6 Sub) [Drugi półfinał turnieju wagi półciężkiej]

 

93 kg/205 lb: Kleber Silva (22-12 1NC, 15 KO, 3 Sub) - Damian Piwowarczyk (7-2, 3 KO, 3 Sub) [Pierwszy półfinał turnieju wagi półciężkiej]

 

93 kg/205 lb: Ivan Erslan (13-3 1NC, 9 KO, 1 Sub) - Bohdan Gnidko (10-1, 6 KO, 4 Sub) [MMA]

 

80 kg/176 lb: Konrad Rusiński (6-1, 1 KO, 4 Sub) - Muslim Tulshaev (10-3, 2 KO, 5 Sub) [MMA, dozwolone soccer kicki, stompy, uderzenia kolanami w głowę znajdującego się w parterze rywala oraz ciosy łokciami]

 

70,3 kg/155 lb: Piotr Kacprzak - Adam Brysz [MMA w gi, BJJ vs Judo]

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie