Lisek najlepszy! Polak przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej

Inne
Lisek najlepszy! Polak przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej
fot. PAP
Polak przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej

Piotr Lisek wynikiem 5,70 wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu rangi World Indoor Tour Gold w Madrycie. Polski tyczkarz przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej halowego cyklu. Pia Skrzyszowska czasem 7,83 zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki.

Lisek atakował też wysokość 5,80, ale nie zdołał jej pokonać. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Pedro Buaro (5,60), a trzeci był Hiszpan Aleix Pi (5,50).

 

Reprezentant Polski w cyklu WIT Gold zdobył 25 punktów i miał zdecydowaną przewagę nad czterema tyczkarzami, którzy mają po 10 pkt. Wśród nich jest m.in. Szwed Armand Duplantis. Rekordzista świata w tym sezonie halowym wystartował tylko w trzech zawodach, a w Clermont-Ferrand uzyskał najlepszy wynik w tym roku - 6,02.

 

Finałowy bieg na 60 m ppł wygrała Devynne Charlton z Bahamów, która czasem 7,68 ustanowiła rekord mityngu. Drugie miejsce wynikiem 7,78 zajęła Holenderka Nadine Visser, a za nią uplasowała się Skrzyszowska.

 

W klasyfikacji generalnej polska płotkarka z dorobkiem 22 pkt znalazła się na czwartej pozycji. Wyprzedziły ją Charlton (28), Nigeryjka Tobi Amusan (27) i Visser (24).

 

Catalin Tecuceanu wygrał bieg na 800 m czasem 1.45,00 i ustanowił rekord Włoch oraz uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie. Włoski biegacz wygrał też klasyfikację generalną WIT Gold.

 

Mityng w Madrycie zakończył tegoroczny cykl World Indoor Tour Gold. Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Glasgow rozpoczną się w przyszły piątek 1 marca.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie