Dawno nie było takiego zwycięstwa! Barcelona górą, Lewandowski bez strzału

FC Barcelona nie powiedziała ostatniego słowa w walce o mistrzostwo Hiszpanii. "Blaugrana" pokonała w 26. kolejce Getafe 4:0 i do pierwszego Realu Madryt traci pięć punktów. 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.

Polak trafił do siatki w drugiej połowie, lecz jego gol nie został uznany. Tym samym Polak zakończył mecz... bez żadnego strzału.

Tym razem bohaterami byli inni zawodnicy. W 20. minucie wynik otworzył Raphinha, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie La Liga.

Na początku drugiej części gry Barcelona zakończyła emocje w tym spotkaniu. Najpierw gola strzelił Joao Felix, a następnie do siatki trafił Frenkie de Jong. Było 3:0 i kibice mogli już spoglądać na tabelę w poszukiwaniu Realu Madryt. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Fermin Lopez.

Tak wysoko podopieczni Xaviego nie wygrali od września zeszłego roku, kiedy to na przestrzeni trzech dni ograli Antwerpię i Real Betis (po 5:0).

Po sobotnim meczu mistrzowie Hiszpanii tracą do "Królewskich" pięć punktów i mają o jedno spotkanie rozegrane więcej.

FC Barcelona - Getafe 4:0 (1:0)
Bramki: Raphinha 20, Felix 53, de Jong 61, Fermin Lopez 90+2.