Półfinał to za mało! Przewaga nad Sabalenką topnieje. Jak teraz wygląda ranking?

Iga Świątek
Półfinał to za mało! Przewaga nad Sabalenką topnieje. Jak teraz wygląda ranking?
fot. PAP/EPA
Półfinał to za mało! Przewaga nad Sabalenką topnieje. Jak teraz wygląda ranking?

Iga Świątek odpadła w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka została pokonana przez Annę Kalinską 4:6, 4:6. Brak awansu do finału spowodował straty punktowe Polki w nadchodzącym notowaniu rankingu WTA. Co z przewagą nad Aryną Sabalenką?

W ubiegłym roku Świątek zagrała w finale dubajskiego turnieju. W tym sezonie odpadła w półfinale, więc w najnowszym rankingu WTA od całej puli zdobytych przez nią punktów zostanie odjętych 195 "oczek". Pozostanie jej 10 105. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Porażka, a teraz jeszcze takie wieści! Niechlubne osiągnięcie Świątek

 

Wiceliderka rankingu, Aryna Sabalenka, z WTA w Dubaju odpadła już w drugiej rundzie, w której sensacyjnie pokonała ją Chorwatka Donna Vekic 7-6 (7-5), 3:6, 0:6. Paradoksalnie Białorusinka... odrobiła jednak stratę do Świątek. Wszystko przez to, że przed rokiem zakończyła udział w zmaganiach na etapie ćwierćfinału, więc miała mniej punktów do obrony. Sabalence odebrano 180 "oczek" - o 15 mniej niż Polce. Różnica pomiędzy dwiema zawodniczkami będzie teraz wynosić 1380.

 

Z najnowszego notowania rankingu WTA zadowolona będzie Magdalena Fręch. Polka dzięki dobremu występowi w Dubaju - udział w trzeciej rundzie (w niej Polka przegrała z Jeleną Rybakiną 6:7 (5-7), 6:3, 4:6)) - po raz pierwszy w karierze znajdzie się wśród pięćdziesięciu najlepszych tenisistek świata. Fręch zajmie dokładnie 42. miejsce. 

 

Mniej usatysfakcjonowana z nowego rozstawienia będzie Magda Linette, która zanotuje spadek o pięć pozycji - z 48. na 53. 

 

Karolina Zielonka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie