Jak wyglądała ostatnia walka Adama Kownackiego?

Sporty walki
Jak wyglądała ostatnia walka Adama Kownackiego?
fot. PAP
2 marca Adam Kownacki zawalczy w walce wieczoru gali Kapeo Rocky Boxing Night w Koszalinie z broniącym Mistrzostwa Polski wagi ciężkiej Kacprem Meyną.

2 marca Adam Kownacki zawalczy w walce wieczoru gali Kapeo Rocky Boxing Night w Koszalinie z broniącym Mistrzostwa Polski wagi ciężkiej Kacprem Meyną. Jak wyglądała poprzednia walka popularnego "Babyface'a"?

Adam Kownacki stoczył wszystkie zawodowe walki w Stanach Zjednoczonych. Jego ostatni zwycięski pojedynek miał miejsce w 2019 roku, wówczas miał na koncie aż 20 wygranych walk.

 

ZOBACZ TAKŻE:  Kacper Meyna stanął oko w oko z Adamem Kownackim przed hitowym starciem o mistrzostwo Polski

 

Od tamtej pory przegrywał wszystkie kolejne starcia - z Finem Robertem Heleniusem, Turkiem Alim Erenem Demirezenem i Amerykaninem Joem Cusumano. Jego bilans wynosi zatem 20-4 (15 KO).

 

Ostatnim rywalem Kownackiego był Joe Cusumano. Jeden z najlepszych polskich pięściarzy wagi ciężkiej źle rozpoczął walkę. 34-latek już w pierwszej rundzie padł na deski i był liczony. Polak nie wytrzymał kondycyjnie, a także nie skupiał się na obronie. Amerykanin zaczął wykorzystywać słabszą dyspozycję Kownackiego. Walka zakończyła się w piątej rundzie po tym, jak Cusumano wyprowadził serię ciosów, a narożnik "Babyface'a" postanowił poddać starcie, rzucając ręcznik. 

 

Już 2 marca Kownacki stanie przed kolejną szansą. W walce wieczoru gali Kapeo Rocky Boxing Night w Koszalinie zmierzy się z broniącym Mistrzostwa Polski wagi ciężkiej Kacprem Meyną. Promotor Rocky Boxing Night Krystian Każyszka stwierdził, że będzie to "najdroższa walka o mistrzostwo Polski w historii".

 

 

Kiedy walka Adam Kownacki - Kacper Meyna na Kapeo Rocky Boxing Night?

 

Walka Adama Kownackiego z broniącym Mistrzostwa Polski wagi ciężkiej Kacprem Meyną odbędzie się 2 marca w Koszalinie. Transmisja gali Kapeo Rocky Boxing Night na Polsacie Sport Fight oraz w Polsat Box Go.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie