Wielki sukces polskiej siatkarki. Zdobyła wyjątkowe trofeum

Siatkówka
Wielki sukces polskiej siatkarki. Zdobyła wyjątkowe trofeum
fot. CEV
Wielki sukces polskiej siatkarki.

Świetne wieści napłynęły z Austrii. Rozalia Hnatyszyn wraz z zespołem Ti-Volley Innsbruck wywalczyła Puchar Austrii. To już drugie trofeum Polki w tym sezonie.

Siatkarki z Innsbrucka rozegrały świetne spotkanie i pewnie zwyciężyły 3:0 z ATSC Kelag Wildcats Klagenfurt. Rozalia Hnatyszyn przyczyniła się do tego zwycięstwa i została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką finałowego spotkania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Fornal wprost. "Za szybko robią z niektórych zawodników drugich Kurków"

 

To nie pierwsze trofeum tej drużyny w tym sezonie. Wcześniej siatkarki sięgnęły po Superpuchar.

 

- Znakomity sezon Rozalii w Austrii trwa. Ma ona na koncie 222 punkty zdobyte w 18 ligowych meczach. Otrzymaliśmy wiele ofert na nowy sezon. W tym z Polski. Zdecydowaliśmy się na podpisanie nowego kontraktu z Ti. Rozalia czuje się tutaj znakomicie - zdradził Dariusz Grzyb, manager siatkarki.

 

Hnatyszyn zaczynała przygodę z siatkówka w Energa Gedanii Gdańsk. Seniorskie występy rozpoczynała w 2019 roku w ówczesnej Lidze Siatkówki Kobiet, która w 2020 roku przekształcona została w Tauron Ligę. Później występowała na niższym szczeblu. Do Innsbrucka przeniosła się w 2023 roku.

 

Kapitanem zespołu z Innsbrucka od lat jest inna polska zawodniczka - Martyna Walter. Przyjmująca reprezentuje barwy austriackiego klubu od 2019 roku.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie