ATP w Dubaju: Hubert Hurkacz - Christopher O'Connell. Relacja live i wynik na żywo

Karolina ZielonkaTenis

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju ATP 500 w Dubaju zmierzy się z Christopherem O'Connellem. Kto okaże się lepszy w tym starciu i wywalczy awans do kolejnej rundy? Relacja live i wynik na żywo meczu Hurkacz - O'Connell na Polsatsport.pl.

Hubert Hurkacz, aby awansować do drugiej rundy dubajskiego turnieju miał nie lada problem, którego sprawcą był dwudziesty piąty w rankingu ATP Jan-Lennard Struff. Polak rozegrał z Niemcem trzy sety. W pierwszej odsłonie tenisiści grali gem za gem, wygrywali swoje serwisy. W pierwszym tie-breaku tego spotkania na prowadzenie 4:1 wyszedł Hurkacz i udało mu się je utrzymać do końca 7:6 (7-5).

W drugim secie sytuacja wyglądała identycznie. Zmienił się tylko zwycięzca "przełamania serwisu" - tym razem to Struff od stanu 3:3 wygrał trzy piłki z rzędu i całego gema 7:6 (7-4). W podstawowej części decydującej partii nic się nie zmieniło, trwała rywalizacja gem za gem, która doprowadziła do trzeciego tie-breaka w meczu. Hurkacz przegrywał już w nim 3:5, jednak od stanu 4:6 wygrał cztery piłki z rzędu i całego gema 7:6 (8-6).

Polak w ubiegłym roku dotarł do ćwierćfinału turnieju ATP w Dubaju, w którym został pokonany przez Novaka Djokovicia 6:7 (1-7), 6:4, 1:6.

Czwartkowy rywal Hurkacza - Christopher O'Connell w pierwszej rundzie turnieju miał o wiele łatwiejszą przeprawę. Szybko, bo w dwóch setach pokonał Niemca Maximiliana Marterera. W pierwszej odsłonie Australijczyk prowadził już 5:1, przegrał jednego gema i kolejnego - ostatniego w secie - zwyciężył do zera (6:1). W drugiej partii O'Connell zaskakująco przegrywał z Niemcem 3:4, ale dzięki wygraniu trzech gemów z rzędu doprowadził do swojego triumfu 6:4.

Hurkacz z O'Connellem spotkali się już ze sobą podczas turnieju ATP w Stuttgarcie. W ćwierćfinale tej imprezy lepszy okazał się Polak, który wygrał 6:4, 6:4.

Relacja live i wynik na żywo meczu Hurkacz - O'Connell na Polsatsport.pl. Początek nie wcześniej niż o 18:00.