ATP w Dubaju: Jakub Mensik - Alejandro Davidovich Fokina. Relacja live i wynik na żywo

Karol PłatekTenis

Jakub Mensik to największa rewelacja ostatnich tygodni w rozgrywkach ATP. Młody Czech przebojem wdarł się do najlepszej setki rankingu. 24 lutego 18-latek stanął przed szansą na zwycięstwo w turnieju w Dausze, ale przegrał finałową batalię z Karenem Chaczanowem. Teraz Mensik powalczy o awans do ćwierćfinału zmagań w Dubaju. Relacja live i wynik na żywo z meczu Jakub Mensik - Alejandro Davidovich Fokina na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 15:30.

Jeszcze rok temu mało kto słyszał o nazwisku Mensik. Młody Czech skradł serca kibiców już w trakcie tegorocznego Australian Open. 18-latek w pierwszym meczu na kortach w Melbourne pokonał w trzech setach Denisa Shapovalova. Z Wielkim Szlemem pożegnał się po drugim spotkaniu, gdzie przegrał pięciosetowy, równy bój z Hubertem Hurkaczem.

Z Australii Jakub Mensik przeniósł się do Manamy w Bahrajnie, gdzie wziął udział w Challengerze. Największą sensację 18-latek sprawił w trakcie zmagań w katarskiej Dausze, gdzie dotarł aż do finału. W nim Czech musiał uznać wyższość Karena Chaczanowa.

Formę z Doha Mensik przeniósł na korty w Dubaju. W pierwszym starciu Czech pokonał w trzech setach jednego z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju - Bornę Coricia. O awans do ćwierćfinału 18-latek powalczy z Alejandro Davidovichem Fokiną. Hiszpan będzie miał szybką okazję do rewanżu za porażkę w Dausze.

Relacja live i wynik na żywo z meczu Jakub Mensik - Alejandro Davidovich Fokina na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 15:30.