Wielkie siatkarskie emocje! Plan transmisji czwartkowych meczów

W czwartek na sportowych kanałach Polsatu zostanie wyemitowanych aż sześć meczów

Czas na wielkie siatkarskie emocje. W czwartek na sportowych kanałach Polsatu zostanie wyemitowanych aż sześć meczów - większość w europejskich pucharach. Kiedy mecze? Gdzie oglądać? Transmisja spotkań na sportowych antenach Polsatu i na Polsat Box Go.

Na pierwszy ogień - spotkanie Fenerbahce Stambuł - Asseco Resovia Rzeszów. Pierwszy mecz z półfinałowy w hali Podpromie Resovia wygrała w czterech partiach. W Stambule wystarczą jej więc dwa zwycięskie sety, by zameldować się w finale.

W tym samym czasie na polskich parkietach również będzie się działo. Ślepsk Malow Suwałki podejmie PGE GiEK Skrę Bełchatów. Goście walczą o miejsce w fazie play-off, ale ich forma wciąż faluje. Suwałczanie ostatnio regularnie przegrywali, co mogło negatywnie wpłynąć na atmosferę w ich szeregach.

Jeszcze w trakcie tego meczu kibice będą mogli rzucić okiem na Conegliano, gdzie Imoco Volley zmierzy się z Vakifbankiem w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. W poprzednim starciu broniące tytułu siatkarki Vakifbanku poległy przed własną publicznością z Conegliano 1:3. Turecki zespół może przegrać tylko jednego seta, aby zachować szansę na awans do półfinału.

Czwartkowa Liga Mistrzyń będzie miała również polski akcent. Vero Volley Milano ponownie zmierzy się z ŁKS-em Commercecon Łódź w walce o najlepszą "czwórkę" tego turnieju. Nie da się jednak ukryć, że awans do półfinału kosztem silnej włoskiej drużyny, która w ubiegłym sezonie sięgnęła po srebrny medal w SuperLedze, byłby sporą niespodzianką.

Pół godziny później rozpocznie się walka o półfinał w rywalizacji mężczyzn. Itas Trentino zagra z Berlin Recycling Volleys. Mistrz Włoch w pierwszej odsłonie ćwierćfinałowego dwumeczu pokazał siłę. W stolicy Niemiec rozbił Berlin Recycling Volleys 3:0, w żadnym z setów nie pozwalając rywalom zdobyć więcej niż osiemnaście punktów.

I na deser - Tauron 1. Liga. BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmie KGHM SPS Chrobrego Głogów. Plasujący się tuż nad strefą spadkową zespół gości w poprzedniej kolejce zapisał na swoim koncie komplet punktów, pokonując bez straty seta MCKiS Jaworzno. BKS Visła Proline Bydgoszcz zaś po zaciętym starciu uległa 2:3 Bogdance Arce Chełm.

Plan transmisji meczów - 29.02.2024:

Fenerbahce - Asseco Resovia Rzeszów, godz. 16:45, transmisja w Polsacie Sport

Ślepsk Malow Suwałki - PGE GiEK Skra Bełchatów, godz. 17:00, transmisja w Polsacie Sport Fight

Imoco Volley Conegliano - Vakifbank, godz. 18:15, transmisja w Polsacie Sport Premium 2

Vero Volley Milano - ŁKS Commercecon Łódź, godz. 19:45, transmisja w Polsacie Sport

Itas Trentino - Berlin Recycling Volley, godz. 20:15, transmisja w Polsacie Sport Extra

BKS Visła Proline Bydgoszcz - KGHM SPS Chrobry Głogów, godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport News