Najpierw jedna, a teraz druga! Siostry zawieszone za doping, szok w lekkoatletyce

Inne
Najpierw jedna, a teraz druga! Siostry zawieszone za doping, szok w lekkoatletyce
fot. Instagram
Szokująca sytuacja! Siostry zawieszone za stosowanie dopingu

W styczniu media obiegła informacja o zawieszeniu Sary Benfares za stosowanie dopingu. Teraz okazuje się, że niedozwolone substancję zażywała również jej siostra Sofia.

22-letnia Sara Benfares została zawieszona za stosowanie dopingu. Młoda zawodniczka to nadzieja niemieckich biegów, a jej największym atutem jest uniwersalność. Dobrze radzi sobie zarówno na średnich, jak i długich dystansach. Jeśli obecność wspomagaczy się potwierdzi, zostanie zdyskwalifikowana.

 

ZOBACZ TAKŻE: W piątek startują lekkoatletyczne HMŚ. "Glasgow przystankiem na drodze do Paryża"

 

Na szokujące doniesienia zareagował już klub biegaczki.

 

- Dla nas jako klubu jest to szok, bardzo czarna godzina. Wciąż mamy nadzieję, że wszystko zostanie rozwiązane po myśli zawodniczki - powiedział, cytowany przez "Saarbrucker Zeitung" Thomas Klein, prezes LC Rehlingen.

 

Niemiecka Federacja Lekkoatletyczna wszczęła postępowanie w sprawie zawodniczki. W trakcie śledztwa na światło dzienne wyszła inna szokująca informacja. Okazało się, że substancję, która stosowała Sara, wykryto również u jej młodszej siostry Sofii. Wobec tego i ona została zawieszona.

 

LC Rehlingen, w którym na co dzień trenują siostry, zaleciło opuszczenie klubu im oraz grupie biegaczek trenujących z ich ojcem.

 

Największym sukcesem młodszej z sióstr Benfares jest trzecie miejsce w mistrzostwach Europy U20 w rywalizacji na 3000 metrów.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie