Siatkarka spotkała się z Ronaldo. Chce pomóc rodzinie, żyjącej w jaskini

Siatkówka
Siatkarka spotkała się z Ronaldo. Chce pomóc rodzinie, żyjącej w jaskini
Fot. Instagram/peric.ksenija
Ksenija Perić przekazała koszulkę z autografem Cristiano Ronaldo na cele charytatywne

Ksenija Perić, siatkarka, grająca do niedawna w saudyjskim Al-Nassr VC, spotkała się z Cristiano Ronaldo. Serbska przyjmująca poprosiła słynnego Portugalczyka o autograf na koszulce, którą teraz wystawiła na aukcję charytatywną.

Oficjalna koszulka meczowa z podpisem Cristiano Ronaldo to dla wielu kolekcjonerów pamiątek sportowych nie lada gratka. Z takiego założenia wyszła również Perić, która spotkała się z gwiazdą ligi saudyjskiej, by zdobyć od niego autograf na oficjalnym trykocie. Ten z kolei przekazała na aukcję charytatywną, z której pieniądze trafią do rodziny, mieszkającej w... jaskini!

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny polski klub chce pozyskać Wilfredo Leona! To byłby sensacyjny transfer

 

Sprawę rodziny Cuturilovów ze wsi Mosorin nagłaśniały w ostatnim czasie niemal wszystkie serbskie media. Mimo XXI wieku mieszkają oni wraz z trójką dzieci w wykutej w ziemi i skale jaskini, bez toalety i bez bieżącej wody. Najstarsza córka Cuturilovów wymaga stałej opieki, dlatego jej matka nie może podjąć pracy. Ojciec zaś utrzymuje się z dorywczych zajęć, ale - jak przyznał w rozmowie z serbską telewizją - pracodawcy wykorzystują jego katastrofalną sytuację i albo płacą mu głodowe stawki, albo... oszukują i w ogóle nie dają wynagrodzenia za wykonane zadania.

 

 

 

 

Ksenija Perić była jedną z pierwszych osób ze świata sportu, która zareagowała na koszmarne warunki bytowe rodziny. Siatkarka błyskawicznie zgłosiła się do organizacji "Srbi za Srbe" ("Serbowie dla Serbów"), by przekazać na licytację pamiątki sportowe - w tym koszulkę z autografem Ronaldo - a ponadto za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała do serbskiej federacji siatkarskiej, by ona również włączyła się w pomoc rodzinie Cuturilovów.

 

 

 

 

Cena wywoławcza przekazanej przez 23-letnią przyjmującą koszulki wynosiła 500 euro. Perić wierzy, że uda się ją zlicytować za wielokrotność tej kwoty.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie