Mecz w cieniu kontuzji. FC Barcelona straciła punkty na trudnym terenie

Robert Lewandowski

Athletic Bilbao zremisował z Barceloną 0:0 w ostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki La Liga. Goście nie dość, że stracili dwa punkty, to z powodu urazów boisko przedwcześnie opuściło dwóch piłkarzy.

Pierwsza połowa stała pod znakiem kontuzji w ekipie "Blaugrany". Przedwcześnie murawę opuścili Frenkie de Jong oraz Pedri. Ten drugi nie mógł powstrzymać łez, kiedy tylko usiadł na ławce rezerwowych. Hiszpan opuścił w tym sezonie już 15 meczów z powodu urazów mięśniowych. Z kolei Holender nie zagrał w 11. spotkaniach.

W pierwszym składzie mecz zaczął Robert Lewandowski, lecz goli do przerwy nie było. Najbliżej tego był Joao Cancelo, lecz piłkarze Athletiku wybili piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

W drugiej połowie więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, tyle że w tym meczu ewidentnie szwankowała skuteczność obu zespołów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:0