Zaskakujący wybór? Poznaliśmy MVP Pucharu Polski siatkarzy

Siatkówka
Zaskakujący wybór? Poznaliśmy MVP Pucharu Polski siatkarzy
fot. PAP/Łukasz Gągulski
Miłosz Zniszczoł otrzymał nagrodę MVP turnieju finałowego PP siatkarzy.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pokonali w krakowskiej Tauron Arenie Jastrzębski Węgiel 3:1 i po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski. MVP turnieju finałowego został środkowy drużyny z Zawiercia – Miłosz Zniszczoł.

Miłosz Zniszczoł (rocznik 1986) już czternasty sezon występuje w rozgrywkach PlusLigi. Grał w drużynach Fart Kielce, Transfer Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, GKS Katowice, a od 2021 roku reprezentuje barwy Aluron CMC Warty Zawiercie.

 

Zobacz także: Polscy siatkarze z nagrodą MVP na wielkich imprezach. Czy pamiętasz wszystkich?

 

To pierwsze tak znaczące indywidualne wyróżnienie w karierze doświadczonego środkowego. Dla wielu może to być zaskakujący wybór, wszak w składzie ekipy z Zawiercia nie brakuje gwiazd... A jednak tę nagrodę zupełnie zasłużenie otrzymał Zniszczoł i dołączył do grona znakomitych siatkarzy, którzy w poprzednich latach byli honorowani tym wyróżnieniem.

 

Siatkarze, którzy otrzymali nagrodę MVP Pucharu Polski w ostatnich latach w galerii zdjęć:

 

 

Kto oglądał finałowe starcie z Jastrzębskim Węglem, ten z pewnością docenił ogromny wkład tego zawodnika w końcowy sukces. Zniszczoł wywalczył dla swej drużyny 13 punktów (7/9 = 78% skuteczności w ataku + 6 bloków; zagrał na +13).

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie