WTA w San Diego: Marta Kostjuk - Katie Boulter. Relacja live i wynik na żywo

Karolina ZielonkaTenis

Czas na finał turnieju WTA w San Diego. O tytuł zmierzy się Marta Kostjuk z Katie Boulter. Relacja live i wynik na żywo tego meczu na Polsatsport.pl.

Marta Kostjuk w San Diego sprawiła nie lada niespodziankę. W półfinałowym starciu pokonała piątą rakietę świata, Jessicę Pegulę. Rywalizacja była zacięta tylko w pierwszym secie. Ukrainka przegrywała już 5:1 i wydawało się, że już może spisać partię na straty. Nic bardziej mylnego. Kostjuk fenomenalnie się odrodziła, wygrała pięć gemów z rzędu i wyszła na prowadzenie 6:5. Pegula wyrównała i o losach seta zadecydował tie-break. W nim od remisu 3:3 znów trzy gemy z rzędu wygrała Kostjuk i już nie zmarnowała tej przewagi - wygrała 7:6 (7-4). W drugiej secie dominowała już Ukrainka, która wygrała 6:1 i cały mecz 2:1.

Boulter w półfinale również pokonała wyżej notowaną rywalkę. Brytyjka w dwóch setach wygrała z Emmą Navaro. W pierwszej partii Boulter od remisu 2:2 zaczęła budować przewagę, prowadziła już 4:2 i zakończyła seta wygraniem dwóch gemów rzędu (6:3). W drugiej odsłonie Navarro udało się ugrać tylko jednego gema (1:3), w kolejnych górą była Brytyjka (6:1).

Kto wygra finałowe starcie w San Diego?

Relacja live i wynik na żywo meczu Marta Kostjuk - Katie Boulter na Polsatsport.pl. Początek o północy (z 3 na 4 marca).