Złoto siatkarzy, srebro siatkarek! Wielki sukces reprezentacji Polski

Siatkówka
Złoto siatkarzy, srebro siatkarek! Wielki sukces reprezentacji Polski
fot. CEV
Polscy siatkarze zdobyli złoty medal CEV U20 Snow Volleyball European Championships 2024.

Złoty medal siatkarzy, srebrny krążek siatkarek! Pierwsza edycja mistrzostw Europy U20 w siatkówce na śniegu zakończyła się wielkim sukcesem polskich drużyn. W Gruzji wystąpiły polskie ekipy złożone z siatkarek i siatkarzy plażowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W dniach 1–3 marca 2024 rozegrano pierwszą edycję mistrzostw Europy U20 w siatkówce na śniegu. Impreza odbyła się w miejscowości Bakuriani w Gruzji. W turnieju siatkarek wystąpiło dziesięć, a w turnieju siatkarzy dziewięć drużyn.

Zobacz także: Siatkarka spotkała się z Ronaldo. Chce pomóc rodzinie, żyjącej w jaskini

 

Skład męskiej kadry Polski tworzyli Artem Besarab, Szymon Beta, Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek. Drużynę prowadził trener Tomasz Sińczak. W grupie Polacy pokonali Włochy 2:0, Mołdawię 2:0, Gruzję 2:1 i Turcję 2:0. W półfinale ograli 2:0 Bułgarię, a w finale wygrali 2:0 z Czechami. W meczu o trzecie miejsce Turcja pokonała Bułgarię 2:0.

 

 

 

 

W drużynie polskich siatkarek zagrały: Joanna Bartosiewicz, Paulina Łabuz, Julia Radelczuk i Zuzanna Rapczyńska. Kadrę prowadził trener Rafała Szternela. Polki rozpoczęły zmagania od porażki 1:2 z Czeszkami, później pokonały Rumunię 2:0, Gruzję 2:0, a w półfinale ograły 2:0 reprezentację Italii. Finałowa batalia z reprezentacją Czech zakończyła się porażką 1:2. W spotkaniu o trzecie miejsce Włoszki pokonały Turcję 2:1.

 

Wyniki meczów finałowych ME U20 w siatkówce na śniegu

 

Polska – Czechy 1:2 (15:10, 13:15, 7:15) /siatkarki
Polska – Czechy 2:0 (15:10, 15:6) /siatkarze.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie