Nie żyje ceniony włoski dziennikarz. Jego pasją była siatkówka

Siatkówka
Nie żyje ceniony włoski dziennikarz. Jego pasją była siatkówka
Fot. PAP
Nie żyje ceniony włoski dziennikarz. Jego pasją była siatkówka.

Włoskie media poinformowały o śmierci dziennikarza Corriere dell'Umbria - Mauro Barzagni. 59-letni przedstawiciel świata mediów zmarł po długiej chorobie. Był cenionym komentatorem sportowym i autorem, który wychował pod swoimi skrzydłami wiele pokoleń dziennikarzy.

Smutne wieści przekazał włoski Corriere dell'Umbria. W wieku 59 lat po długiej chorobie zmarł Mauro Barzagni - dziennikarz sportowy, który przez lata opisywał krajowe sukcesy sportowe oraz te lokalne w regionie Umbrii. Dziennikarza żegnają przedstawiciele mediów na swoich łamach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Młodzi sportowcy napadli na zawodniczkę! Wciąż nie ponieśli żadnych konsekwencji


- Miał wielką pasję do naszego zawodu, która zaczęła się od pisania o siatkówce, sportu, który uprawiał w młodości i o którym nauczył pisać wielu młodych dziennikarzy. Mauro był komentatorem tego sportu pracując dla wielu prywatnych kanałów telewizyjnych. Potem przyszedł futbol, ​​gdzie opisywał cudowną erę Gaucciego (kontrowersyjnego właściciela klubu Perugia Calcio w czasach jego świetności - przyp. red.) - napisał serwis Tuttoggi.info po śmierci dziennikarza.


Barzagni był również redaktorem naczelnym włoskiego serwisu Perugia News opisującego m.in. sukcesy siatkarskiego klubu z tego miasta, gdzie grają Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon.


- W jego wieloletnim doświadczeniu zawodowym nie brakowało także dowodzenia redakcją "Perugia News". Obecnie pełnił funkcję redaktora naczelnego gazety, dla której zawsze dawał z siebie wszystko z wielkim zaangażowaniem, profesjonalizmem, stylem i równowagą - napisano w pożegnaniu.


W czerwcu włoski dziennikarz skończyłby 60 lat. Mauro Barzagni pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie