Młodzi sportowcy napadli na zawodniczkę! Wciąż nie ponieśli żadnych konsekwencji

Inne
Młodzi sportowcy napadli na zawodniczkę! Wciąż nie ponieśli żadnych konsekwencji
Fot. PAP
Zawodnicy uprawiający szermierkę (zdjęcie ilustracyjne).

Trzech reprezentantów Włoch w szermierce zostało oskarżonych o gwałt, do którego miało dojść w sierpniu 2023 roku. Według informacji włoskiego "Il Messeggero" sportowcy wykorzystali 17-letnią zawodniczkę z Uzbekistanu i wciąż nie ponieśli konsekwencji ze strony krajowej federacji.

Całą sytuację opisał włoski dziennik "Il Messeggero", który przytoczył szokujące fakty w sprawie. Jak informują Włosi 17-letnia zawodniczka reprezentująca Uzbekistan w szemierce należała do czołówki swojego sportu na świecie i spędzała czas na letnim obozie w Chianciano Terme. W ośrodku przebywały również inne kadry, a do całej sytuacji miało dojść w nocy z 4 na 5 sierpnia, gdy zawodniczka została wykorzystana seksualnie przez trójkę Włochów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Życie polskiego skoczka zaczyna się po trzydziestce. „Bali się mu zaufać”


Drastyczne szczegóły zajścia przytacza "Il Messeggero". "Jeden leżał na niej, drugi się ubierał, a trzeci spał" - piszą Włosi. Według relacji dziennika zawodniczka z Uzbekistanu czuła ból i nie pamiętała zdarzenia, ale po kilku chwilach zrozumiała, że została zgwałcona. Szybko trafiła do szpitala w Rzymie oraz zgłosiła sprawę do sądu. Jak wykazało śledztwo w jej organizmie wykryto ślady alkoholu i narkotyków, ale nie wiadomo nic o stanie potencjalnych agresorów. Zabezpieczone z kolei zostały ich telefony, a prawnicy zapewniają o ich niewinności.


Włoscy szermierze zostali zatrzymani. Tylko jeden z nich uniknął odpowiedzialności ze względu na to, że jest nieletni. Wciąż jednak zawodników nie ukarała włoska federacja, a wszyscy mogą startować w zawodach. Pretensje o taki stan rzeczy ma pełnomocnik poszkodowanej, który wprost mówi o "dodatkowym cierpieniu i niedopuszczalnym upokorzeniu" swojej klientki.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie