Polka była blisko pierwszego tytułu w karierze! Niespodziewany zwrot akcji w finale

Andrzej AdamiecTenis
Katarzyna Kawa przegrała finał w Austin

Katarzyna Kawa i holenderska tenisistka Bibiane Schoofs przegrały z Australijką Olivią Gadecki i Brytyjką Olivią Nicholls 2:6, 4:6 w finale gry podwójnej turnieju WTA 250 na twardych kortach w amerykańskim Austin.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Od tego momentu cztery gemy z rzędu wygrały Australijka i Brytyjka. Początek drugiej partii wyglądał jednak zupełnie inaczej. To Kawa i Schoofs dominowały na korcie. Prowadziły już 4:0, ale wtedy nastąpił kolejny zwrot w tym meczu.

Rywalki były w stanie wygrać sześć gemów z rzędu, tym samym przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Finałowe starcie trwało łącznie godzinę i 15 minut.

Zatem 31-letnia Kawa wciąż czeka więc na pierwszy tytuł w karierze. Warto przypomnieć, że w finale debla grała wcześniej raz. W 2022 roku w Warszawie występowała w parze z Alicją Rosolską i Polki przegrały decydujące spotkanie.

Olivia Gadecki, Olivia Nicholls - Katarzyna Kawa, Bibiane Schoofs 6:2, 6:4.