20. porażka siatkarzy z Radomia! Cenne punkty dla Indykpolu AZS

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Enea Czarnych Radom 3:1.

W meczu 24. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał Enea Czarnych Radom 3:1. Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna z Radomia wygrała pierwszego seta, ale w kolejnych górą byli gospodarze. Siatkarze z Olsztyna wywalczyli cenne punkty w walce o play-off, a radomianie ponieśli dwudziestą porażkę w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście (2:4), ale gra szybko się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu (9:9, 17:17). Losy seta rozstrzygnęły się w ostatnich akcjach. Skutecznie zaatakował Wiktor Rajsner, po chwili mocnym uderzeniem popisał się Nikola Meljanac i goście mieli piłkę setową (22:24). jeszcze odpowiedział Moritz Karlitzek, ale w kolejnej akcji Meljanac obił blok rywali i set padł łupem skuteczniejszych w ataku radomian (23:25).

Siatkarze z Olsztyna uzyskali przewagę na początku drugiej odsłony (7:4), goście odrobili straty i znów oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. W środkowej części seta Indykpol AZS znów wypracował sobie kilka oczek zaliczki (17:14). Gospodarze poprawili skuteczność w ataku, dokładali punkty blokiem i rozegrali końcówkę po swojej myśli. Karlitzek wywalczył piłkę setową (24:21), a przestrzelona zagrywka gości przyniosła olsztynianom brakujący punkt (25:22).

Indykpol AZS miał inicjatywę również na wczesnym etapie kolejnego seta (9:6). Radomianie dogonili rywali (12:12), tym razem jednak wyrównana gra nie trwała długo. Od stanu 17:16 grała właściwie tylko jedna drużyna. Poszła punktowa seria olsztynian, gdy zagrywał Joshua Tuaniga (22:16), na domiar złego boisko z powodu urazu musiał opuścić Michał Ostrowski. Asa na wagę piłki setowej dołożył Manuel Armoa, a Szymon Jakubiszak zamknął seta atakiem ze środka (25:17).

W czwartej odsłonie, po obiecującym otwarciu radomian (3:5), szybko do pracy zabrali się gospodarze (7:5). W środkowej części seta olsztynianie uzyskali wyraźną przewagę (18:13) i pewnie zmierzali po wygraną. Jakub Majchrzak posłał asa (20:15), dwa punkty z ataku dołożył Jakubiszak, a wynik na 25:19 ustalił Kamil Szymendera.

Skrót meczu Indykpol AZS - Enea Czarni:

Najwięcej punktów: Manuel Armoa (17), Alan Souza (15), Szymon Jakubiszak (14), Kamil Szymendera (11), Jakub Majchrzak (10) – Indykpol AZS; Nikola Meljanac (25) – Enea Czarni. Gospodarze skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (8–4), zagrywką (6–3) i popełnili mniej błędów. MVP: Joshua Tuaniga.

Indykpol AZS Olsztyn – Enea Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:19)

Indykpol AZS: Jakub Majchrzak, Joshua Tuaniga, Szymon Jakubiszak, Manuel Armoa, Alan Souza, Kamil Szymendera – Kuba Hawryluk (libero) oraz Moritz Karlitzek, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk. Trener: Javier Weber.
Enea Czarni: Rafał Buszek, Michał Ostrowski, Nikola Meljanac, Konrad Formela, Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Bartosz Gomułka, Igor Gniecki, Brodie Hofer, Dominik Teklak (libero), Mateusz Kufka, Przemysław Smoliński. Trener: Waldo Kantor.

Wyniki meczów 23. kolejki PlusLigi:

2024-03-05: KGHM Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)
2024-03-05: Indykpol AZS Olsztyn – Enea Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:19)
2024-03-05: PSG Stal Nysa – Barkom-Każany Lwów (wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-06: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – GKS Katowice (środa, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-06: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie (środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-06: PGE GiEK Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-07: Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-07: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa (czwartek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport).