Kryzys utytułowanego klubu! Te gwiazdy tworzyły historię Chemika Police

Siatkówka
Kryzys utytułowanego klubu! Te gwiazdy tworzyły historię Chemika Police
fot. Cyfrasport
Kryzys utytułowanego klubu! Te gwiazdy tworzyły historię Chemika Police

Grupa Azoty Chemik Police mierzy się obecnie ze sporymi problemami finansowymi. Zobaczcie, jakie gwiazdy polskiej siatkówki na przestrzeni lat reprezentowały barwy zespołu z Polic.

Grupa Azoty Chemik Police to obecnie jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych zespołów siatkarskich w Polsce. Zawodniczki klubu z Polic na przestrzeni ostatnich dziesięciu sezonów aż osiem razy sięgały po mistrzostwo Polski. Teraz jednak mierzą się ze sporymi problemami finansowymi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy trener ZAKSY? Znamy nazwisko

 

"Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Policach Sławomir Nitras, minister sportu, wspomniał o trudnej sytuacji finansowej naszego klubu. Z dużym smutkiem musimy te słowa potwierdzić. Problemy finansowe Grupy Azoty, głównego partnera Chemika, mają przełożenie na płynność finansową naszego klubu. Niestety, ale istnieje ryzyko braku przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2024/25, a nawet kłopotu z dokończeniem bieżącego sezonu. Grupa Azoty Chemik Police to najpopularniejszy klub kobiecy w Polsce. Jesteśmy wielokrotnymi mistrzyniami kraju, najbardziej utytułowaną drużyną kobiecą ostatniej dekady. Wizja zniknięcia z siatkarskiej mapy Polski jest dla nas trudna do zaakceptowania, ale niestety stała się możliwa. Klub stara się szukać rozwiązań, rozmawia z partnerami, szuka nowych sponsorów" - można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Chemika. 

 

 

Ekipa Grupa Azoty Chemik Police może pochwalić się bogatą historią. Zobaczcie, jakie gwiazdy polskiej siatkówki na przestrzeni lat reprezentowały barwy zespołu z Polic. 

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie