Poznaliśmy triumfatorów turnieju Beach Pro Tour w Dausze

Beach Pro Tour 2024 - w Dausze wygrali Holendrzy i Brazylijki.

Poznaliśmy zwycięzców turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Doha. W rywalizacji siatkarzy triumfował holenderski duet Stefan Boermans i Yorick de Groot. Wśród kobiet najlepsze okazały się Brazylijki Carolina Salgado i Barbara Seixas De Freitas.

Boermans i de Groot gładko pokonali w finale dwukrotnych mistrzów Europy, Szwedów Davida Ahmana i Jonatana Hellviga 2:0 (21:11, 21:10). Trzecie miejsce zajęli Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum, mistrzowie olimpijscy z Tokio.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak z powodów zdrowotnych wycofali się z rywalizacji przed barażem o ćwierćfinał, w którym mieli zmierzyć się z Molem i Sorumem.

W finale kobiet Salgado i Seixas De Freitas pokonały parę kanadyjską Melissa Humana-Paredes - Brandie Wilkerson 2:0 (21:18, 21:18). Na trzeciej pozycji uplasowały się Amerykanki Sara Hughes i Kelly Cheng. W pierwszej rundzie kwalifikacji odpadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

Impreza w Dausze była oficjalną inauguracją sezonu siatkarzy i siatkarek plażowych, a także pierwszym z dziewięciu zaplanowanych turniejów najwyższej rangi w tym roku.