Siatkarze z Częstochowy sięgnęli po złoto! Tie-break w finałowym starciu

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów.

W Bartoszycach rozegrano turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Mistrzostwo wywalczyła drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, która pokonała w finale Trefl Gdańsk 3:2. Po brązowy medal sięgnął zespół SMS Solna Wieliczka.

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów rozegrano w dniach 5–9 marca w Bartoszycach. Wystąpiło w nim osiem klubów: Enea Energetyk Poznań, Sparta AGH Kraków, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Metro Family Warszawa (grupa I) oraz AT Jastrzębski Węgiel, Tauron Gwardia Wrocław, Trefl Gdańsk SA, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa (grupa II).

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup wywalczyły awans do czołowej czwórki. W półfinałach Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokonał Enea Energetyk Poznań 3:1, a Trefl Gdańsk wygrał z KS Metro Family Warszawa 3:2 (15:11 w tie-breaku).

W spotkaniu o brązowy medal Enea Energetyk Poznań pokonał KS Metro Family Warszawa 3:1. Dwa pierwsze sety padły łupem drużyny z Poznania, w trzecim górą była ekipa ze stolicy. Spotkanie zakończyła zacięta czwarta partia, w której Enea Energetyk wygrał na przewagi. Rywalizację rozstrzygnął Maciej Pacholski, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili zaserwował asa; przyjmujący zdobył łącznie 22 punkty i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Zwycięzcę siatkarskich mistrzostw Polski juniorów wyłonił mecz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk. Po czterech setach był remis, mistrza miał więc wyłonić tie-break. Drużyna spod Jasnej Góry wygrała cztery akcje od stanu 11:11 – blok, atak Artura Brzostowicza i dwa błędy siatkarzy Trefla rozstrzygnęły seta (15:11) i całe spotkanie. Najlepszym zawodnikiem finału uznany został libero Michał Klimkowski.

Mecze o medale siatkarskich MP juniorów 2024:

2024-03-09: Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa 3:1 (25:13, 25:21, 22:25, 28:26) /mecz o 3. miejsce
2024-03-09: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:15, 15:11) /finał.