Szok w meczu Huberta Hurkacza. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał (WIDEO)

Hubert Hurkacz w 2. rundzie turnieju w Indian Wells przegrał z Gaelem Monfilsem 0:6, 7:6, 2:6

Pierwszy set meczu Huberta Hurkacza z Gaelem Monfilsem w turnieju Indian Wells miał szokujący przebieg. Polak, w ostatnim czasie najlepiej serwujący gracz w cyklu ATP Tour, aż trzy razy stracił swoje podanie i przegrał 0:6. Co więcej, przy własnym serwisie wygrał zaledwie trzy punkty.

Chyba każdy, kto choć trochę interesuje się tenisem, na pytanie o największy atut Hurkacza bez chwili zastanowienia odpowie: serwis. Wrocławianin jest obecnie jednym z najlepiej serwujących zawodników na świecie, jeśli nie najlepszym w tym elemencie.

Według statystyk prowadzonych przez ATP, w 2023 roku Hurkacz był w serwisie numerem 1 - rating jego podania wynosił 295,5 punktu. Nasz reprezentant jest również liderem zestawienia, w którym pod uwagę są brane ostatnie 52 tygodnie - w tym wypadku ma rating 298,2.  Wyprzedza Amerykanina Christophera Eubanksa (291,4) oraz Niemca Alexandra Zvereva (289,4).

Na wspomniany rating serwisu składają się: procent trafionego pierwszego podania, procent wygranych punktów po pierwszym i po drugim serwisie, procent wygranych gemów serwisowych oraz średnia liczba asów i podwójnych błędów serwisowych na mecz.

Do meczu z Monfilsem, w rankingu uwzględniającym poprzednie 52 tygodnie Hurkacz był najlepszy w punktach wygranych po pierwszym serwisie (79,5 procent), liczbie wygranych gemów serwisowych (89,3 procent) i w średniej liczbie asów na spotkanie (15,1).

Biorąc pod uwagę dotychczasowe liczby Polaka z obecnego roku, pierwszy set jego meczu z francuskim czarodziejem kortu był kompletnym szokiem. 27-letni wrocławianin nie wygrał żadnego ze swoich trzech gemów serwisowych. Miał tylko 47 procent skuteczności pierwszego podania i wygrał po nim zaledwie dwa z siedmiu punktów (29 procent). Nie zagrał też żadnego asa, a w całym meczu miał ich jedynie dwa.

Hurkacz przegrał seta 0:6 po raz pierwszy od dwóch i pół roku. Ostatnim zawodnikiem przed Monfilsem, który w jednej partii nie oddał wrocławianinowi ani jednego gema, był Novak Djoković. Lider rankingu ATP dokonał tego w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu, w listopadzie 2021 roku. Całe spotkanie polski tenisista przegrał wówczas 6:3, 0:6, 6:7.

Wcześniej w tym samym roku Hurkacz przegrał jednego z setów do zera z Matteo Berrettinim w półfinale Wimbledonu 2021, w którym uległ Włochowi 3:6, 0:6, 7:6, 4:6.

Wracając do Indian Wells, w kolejnych dwóch partiach przeciwko Monfilsowi nasz najlepszy tenisista spisywał się już lepiej, choć nie tak dobrze, jak do tego przyzwyczaił. W sumie dał się przełamać rywalowi aż siedmiokrotnie.

Niewykluczone, że słabsza postawa Hurkacza była spowodowana jakimiś problemami zdrowotnymi. Pod koniec spotkania na twarzy naszego reprezentanta często pojawiał się grymas bólu.