Liga Europy: Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału. Kto awansował do ćwierćfinału?

West Ham United, który przegrał pierwsze spotkanie na wyjeździe z SC Freiburg 0:1, w rewanżu zwyciężył w Londynie 5:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy. W obu meczach w bramce "Młotów" wystąpił Łukasz Fabiański. Debiut w Liverpoolu zaliczył Mateusz Musiałowski.

Bliski odrobienia czterobramkowej straty był Villarreal, który prowadził po 90 minutach z Olympique Marsylia 3:0 i rzucił wszystkie siły do ataku. W końcówce jednak to goście zdobyli gola i odebrali gospodarzom nadzieję. W Marsylii "Żółta Łódź Podwodna" przegrała 0:4.

Awans do najlepszej ósemki przypieczętował AC Milan, który przed tygodniem zwyciężył u siebie ze Slavią Praga 4:2, a w czwartek wygrał w stolicy Czech 3:1.

W ćwierćfinale zagra także Benfica Lizbona, która - po remisie u siebie 2:2 w pierwszym meczu - wygrała w Szkocji z Rangers FC 1:0.

W wieczornych meczach na uwagę zasługuje zwycięstwo Liverpoolu, który rozbił Spartę Praga 6:1. W 74. minucie na boisku pojawił się debiutant Mateusz Musiałowski.

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek. Finał tej edycji LE odbędzie się 22 maja w Dublinie.