Liga Konferencji: Wyniki meczów 1/8 finału. Kto awansował do ćwierćfinału LK? Kto awansował wśród Polaków?

PAOK Saloniki, z Tomaszem Kędziorą w składzie, pokonał u siebie Dinamo Zagrzeb aż 5:1 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Konferencji. Pierwszy mecz grecki zespół przegrał 0:2. Awans wywalczyło też m.in. Fenerbahce Stambuł, z Sebastianem Szymańskim w wyjściowej jedenastce.

Piłkarze z Salonik byli w trudnej sytuacji po porażce w ubiegłym tygodniu, ale już w pierwszej połowie rewanżowego meczu odrobili straty z nawiązką, prowadząc 3:0. Wprawdzie w 49. minucie gola dla Dinama strzelił reprezentant Kosowa Arber Hoxha, lecz PAOK odpowiedział dwoma kolejnymi i ostatecznie zwyciężył 5:1.

29-letni Kędziora rozegrał całe spotkanie w defensywie gospodarzy. W ćwierćfinale LK wystąpi również Sebastian Szymański. Jego Fenerbahce miało komfortową sytuację przed rewanżem z belgijskim zespołem Union Saint-Gilloise, bowiem zwyciężyło na wyjeździe 3:0. W Stambule gospodarze mogli więc sobie pozwolić nawet na niezbyt wysoką porażkę. I tak się stało, turecka drużyna przegrała 0:1, a pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Spośród zakończonych meczów awans wywalczyła także Fiorentina oraz - po rzutach karnych - Viktoria Pilzno.

Cztery pozostałe mecze rozpoczęły się o godz. 21.00. M.in. z udziałem norweskiego Molde FK. Drużyna, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Legię Warszawa zagrała na wyjeździe z Club Brugge Michała Skórasia. Belgijski klub awansował do kolejnej rundy, a jedną z bramek strzelił reprezentant Polski.

W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LK, oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji i "spadkowiczami" z Ligi Europy.

Finał obecnej edycji LK zaplanowano na 29 maja w Atenach.