Koncert Igi Świątek! Polka w finale Indian Wells (WIDEO)

Iga Świątek
Koncert Igi Świątek! Polka w finale Indian Wells

Iga Świątek i Marta Kostiuk zmierzyły się w półfinale turnieju WTA w Indian Wells. Górą okazała się Polka, która pewnie wygrała w dwóch setach i wywalczyła awans do wielkiego finału.

Obie zawodniczki zgodnie wygrały swój pierwszy serwis w tym meczu. Przy drugim podaniu Ukrainki do głosu doszła już Świątek, przełamując rywalkę po raz pierwszy. Jak się okazało - nie ostatni w tym secie. Ostatecznie liderka rankingu WTA triumfowała w pierwszej partii 6:2.

Drugi set rozpoczął się w wymarzony sposób dla Polki - od przełamania serwisu Kostiuk. Kilka minut później Świątek utrzymała swoje podanie i wyszła na dwugemowe prowadzenie. Podobnie jak w pierwszym secie, również tym razem po chwili liderka rankingu WTA dołożyła drugie przełamanie i prowadziła już 3:0. Przy tym stanie Kostiuk poprosiła o przerwę medyczną.

Ukrainka wróciła do gry, ale nie poprawiło to wyniku z jej perspektywy. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 6:1, dzięki czemu Świątek triumfowała w całym meczu 2:0 i zameldowała się w finale.

Wcześniej Świątek i Kostiuk spotkały się raz w oficjalnym meczu. W 2021 roku rywalizowały ze sobą podczas turnieju Roland Garros. Pewnie wygrała wówczas Świątek, triumfując w dwóch setach.

Kto wygrał mecz Świątek - Kostiuk?

Wynik meczu Świątek - Kostiuk z pewnością ucieszy polskich kibiców! Świątek wygrała w dwóch setach i wywalczyła awans do finału prestiżowego turnieju WTA w Indian Wells.

Finałową rywalką Świątek będzie lepsza z meczu Coco Gauff - Maria Sakkari.

Iga Świątek - Marta Kostiuk 6:2, 6:1